رییس انجمن پزشكان و متخصصان داخلی هشدار داد

افزودن گل به توتون برای شادی آور كردن قلیان

افزودن گل به توتون برای شادی آور كردن قلیان خبرگزاری نفت و گاز: رئیس انجمن پزشكان و متخصصان داخلی ایران نسبت به اضافه كردن ماده مخدر ˮگلˮ به مواد توتون برای شادی آور كردن آن آگهی داد و اظهار داشت: همین سوژه موجب افزایش روزافزون استعمال قلیان در جوانان و نوجوانان شده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دكتر ایرج خسرونیا در این باره اظهار داشت: متأسفانه مردم ایران از عوارض قلیان و مواد سیگار اطلاعات كافی ندارند. هنوز وسایل ارتباط جمعی خصوصاً سازمان صدا و سیما به صورت جدی به این امر نپرداخته اند و آگاهی كامل به مردم داده نشده است.
رئیس انجمن پزشكان و متخصصان داخلی ایران اضافه كرد: الان وضعیت طوری شده كه خانواده ها قلیان را بعنوان سرگرمی و اسباب بازی در دسترس بچه ها قرار می دهند و همین سبب شده شاهد افزایش استعمال دخانیات خصوصاً قلیان در میان دانش آموزان دبیرستانی باشیم، غافل از اینكه چه عواقبی برای سلامتی آنها خواهد داشت.
خسرونیا تصریح كرد: هم اكنون سیگار در جامعه حدودا به ضد ارزش تبدیل گشته، اما استعمال قلیان در خانه ها خیلی بیشتر از زمان های قدیم شده است. علاوه بر ضررهایی كه توتون دارد و انواع مواد سمی را مستقیما وارد بدن ما می كند، موادی را هم به آن اضافه می كنند تا مشتریان قلیان بیشتر شوند.
وی كه در یك برنامه رادیویی صحبت می كرد، اضافه كرد: در مواردی برای شادی آور كردن مصرف قلیان، ماده مخدر گل را هم به مواد توتون اضافه می كنند و این موجب افزایش روزافزون استعمال قلیان در جوانان و نوجوانان شده است.
رئیس انجمن پزشكان و متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: در گذشته افراد ۵۰ تا ۶۰ ساله قلیان می كشیدند و در سن ۷۰ سالگی سرطان می گرفتند، اما الان كه جوانان گرفتار این دخانیات و قلیان شده اند، انتظار داریم سرطان و بیماری های دستگاه تنفسی شیوع بیشتری پیدا كند.
خسرونیا مطرح كرد: برخی مسائل در ایران با گران شدن و اقدامات تنبیهی درست نمی گردد. تنها با بالا رفتن قیمت مواد دخانی مانند سیگار و قلیان نمی توان مردم را از این كار بازداشت. به نظر می آید بهترین كار افزایش آگاهی مردم در این رابطه است. توتون بیشتر از كشورهای عربی وارد ایران می شود و افزودن مواد دخانی مانند " گُل " به توتون ها باز از كشورهای اطراف انجام می شود.1397/11/02
21:20:20
5.0 / 5
4967
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز