رشد ۳۲۸ میلیون بشكه ای ذخایر نفت چین در یك سال

رشد ۳۲۸ میلیون بشكه ای ذخایر نفت چین در یك سال به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ذخایر نفت چین تا آخر دسامبر ۶۵.۳۵ میلیون بشكه نسبت به نوامبر افزایش یافت و یك ركورد دیگر در افزایش ماهانه را به ثبت رساند و مجموع رشد ذخایر این كشور در سال ۲۰۱۸ را به ۳۲۸.۴۹ میلیون بشكه رساند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بر اساس محاسباتی كه "اس اند پی گلوبال پلاتس" با عنایت به آمار رسمی داشته است، آخرین ركورد بالای افزایش ذخایر نفت چین، ۵۶.۲۹ میلیون بشكه مربوط به نوامبر سال ۲۰۱۸ بود.
با افزایش چشم گیر در دسامبر، ذخایر نفت چین به میزان ۳۲۸.۴۹ میلیون بشكه در مقایسه با اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ رشد كرده است.
این كشور آمار رسمی در مورد ذخایر نفت خویش را منتشر نمی كند و پلاتس رشد یا برداشت از ذخایر چین را با عنایت به آمار تولید پالایشگاهی محاسبه می كند.
ذخایر نفت چین تحت تأثیر رشد ماهانه چشم گیر عرضه نفت، نسبت به نوامبر بالاتر رفت. مجموع عرضه نفت چین در دسامبر ۳.۳ درصد نسبت به نوامبر رشد كرد و به ۴۴۰.۴۳ میلیون بشكه رسید و بر اساس سالانه ۲۱.۳ درصد رشد كرد كه ناشی از واردات بالا بود. در این بین تولید داخلی نفت نسبت به نوامبر و همینطور در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۷، اندكی رشد كرد.
طبق آمار اداره كل گمرك چین، واردات نفت چین در دسامبر ۲.۷ درصد در مقایسه با نوامبر و ۳۰.۵ درصد در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۷ رشد كرد و به ركورد ۳۲۰.۷۳ میلیون بشكه در دسامبر رسید.
آمار اداره ملی آمار نشان داد تولید پالایشگاه های چین در دسامبر كه تقاضا برای محصولات نفتی محدود شد، تنها ۱.۴ درصد در مقایسه با نوامبر رشد كرد و به ۳۷۵.۰۸ میلیون بشكه رسید.
تحلیلگران پیش بینی كرده اند روند رشد ذخایر نفت چین در سه ماهه اول امسال ادامه پیدا خواهد نمود و تداوم رشد ذخایر، تمایل به خرید در اوایل سال ۲۰۱۹ را كمتر می كند.
آمار پلاتس نشان داد نفت دریابرد كه در ژانویه به چین رسید، ۰.۴۷ درصد در مقایسه با دسامبر كاهش داشت و ۹.۲۹ میلیون بشكه در روز بود و احتمالاً در فوریه هم كمتر از ژانویه خواهد بود.1397/11/13
15:19:57
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: پالایشگاه , تولید , خرید , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز