ظریف: دوباره بر سر برجام مذاكره نمی نماییم

ظریف: دوباره بر سر برجام مذاكره نمی نماییم خبرگزاری نفت و گاز: وزیر امور خارجه كشورمان در گفت وگویی تفضیلی با شبكه ان بی سی، به آمریكا و متحدانش آگهی داد كه آغاز جنگ با ایران همانند خودكشی است و اظهار نمود كه واشنگتن وسواس بیمارگونه ای نسبت به ایران دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه كشورمان روز جمعه در گفت وگویی اختصاصی با شبكه ان بی سی اظهار داشت: همان كسانی كه پشت پرده جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ بوده اند، هم اكنون باز به دنبال جنگ هستند.
وی اشاره كرد: من منظورم دولت ترامپ نیست. منظورم افرادی در داخل دولت ترامپ است كه می خواهند همان فرجام را تكرار كنند و خود باور دارم كه در این راه شكست خواهند خورد.
محمدجواد ظریف در ادامه نسبت به سر عقل آمدن آمریكا ابراز امیدواری كرد، اما آگهی داد كه درگیر شدن در جنگی با ایران همانند خودكشی است.
وزیر امور خارجه كشورمان همین طور احتمال مذاكره مجدد بر سر برجام را رد كرد.
وی اشاره كرد: توافق هسته ای نتیجه سیزده سال مذاكره است. ما به توافقی رسیدیم كه سندی صد و پنجاه صفحه ای بود، نه همانند آن سند دوصفحه ای كه دونالد ترامپ با رهبر كره شمالی امضا كرد.
ظریف با اشاره به توافق هایی كه ترامپ از آن خارج شده است، اظهار داشت: ترامپ از هر توافقی كه فكرش را می كنید خارج شده است.
وزیر امور خارجه كشورمان نشست ورشو را یك شكست بزرگ خواند و اصرار كرد كه چگونه آمریكا بر سر مسئله ایران، در جهان منزوی شده است.
ظریف در ادامه دو تلاش نافرجام كشورمان در پرتاب ماهواره را تأیید كرد و اعلام نمود كه این مسئله امكان دارد به همان كمپین خرابكارانه آمریكایی ارتباط داشته باشد كه نیویورك تایمز از وجود آن آگاهی داده بود.
وی در این باره اظهار داشت: كاملاً امكانش وجود دارد. ما هنوز نمی دانیم. باید این مسئله را به دقت بررسی نماییم.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، روزنامه نیویورك تایمز در گزارشی اختصاصی مدعی شده آمریكا برای بی نظمی در برنامه موشكی ایران عملیاتی فوق سری در دست دارد و تلاش می كند با وارد كردن قطعات قلابی به ایران موشك های ساخت این كشور را معیوب كند.
نیویورك تایمز، روز چهارشنبه (۱۳ فوریه) در گزارش اختصاصی خود نوشت: "كاخ سفید از زمان ورود دونالد ترامپ به عملیات آمریكا برای خراب كاری در برنامه موشكی و راكتی ایران شتاب بخشیده است."
نیویورك تایمز مدعی است این اطلاعات را از مقام های سابق و فعلی دولت آمریكا به دست آورده كه به این روزنامه گفته اند این عملیات سری قسمتی از تلاش آمریكا برای تضعیف نظامی ایران و ضربه به اقتصاد این كشور است.1397/11/29
14:57:34
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز