حال و هوای این روزهای ونزوئلا

واردات سوخت از روسیه و اروپا با قیمت های بالا

واردات سوخت از روسیه و اروپا با قیمت های بالا خبرگزاری نفت و گاز: ونزوئلا به دنبال تحریم های آمریكا و توقف واردات از این كشور، با پرداخت نرخ بالاتر از بازار، از روسیه و اروپا سوخت وارد می نماید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این كشور آمریكای جنوبی نفت خام صادر می كند اما پالایشگاه هایش در شرایط نامساعدی قرار دارند كه نیاز به واردات بنزین و دیزل برای عرضه در جایگاه های سوخت و تأمین انرژی نیروگاه ها و همینطور نفتا برای رقیق كردن نفت سنگین را اجتناب ناپذیر كرده است.

منابع آگاه به رویترز اعلام كردند از زمانی كه آمریكا در ۲۸ ژانویه ونزوئلا را هدف تحریم های جدید قرار داد، واردات سوخت این كشور از شركت روس نفت روسیه، رپسول اسپانیا، ریلاینس اینداستریز هند و شركت های بازرگانی ویتول و ترافیگورا بوده است.

روسیه یكی از حامیان سیاسی دولت نیكلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به حساب می آید و هند و اسپانیا هم روابط تجاری دیرینه ای با ونزوئلا داشته اند اما واردات از جانب حامیان این كشور هم با هزینه بالاتری انجام می گیرد.

یكی از مدیران شركت نفتی دولتی PSVSA ونزوئلا به رویترز اظهار داشت: قیمتی كه آنها از ما طلب می كنند وحشتناك است.

این قیمت بالا به علت این حقیقت است كه محموله های تك قبل از رسیدن به ونزوئلا به دفعات دست به دست می شوند كه شامل انتقال پیچیده و پرهزینه كشتی به كشتی است.

یك معامله گر هم اظهار داشت: مالكان كشتی حالا ۵۰ سنت در هر بشكه برای حمل محموله به ونزوئلا دریافت می كنند در حالیكه قبل از تحریم ها این نرخ ۱۵ تا ۲۰ سنت بود.

ونزوئلا سال قبل عمده فرآورده های مورد نیازش را از آمریكا وارد كرد و شركت سیتگو پترولیوم كه زیرمجموعه شركت PSVSA بود و واحد آمریكایی شركت ریلاینس هند تأمین كنندگان اصلی فرآورده های نفتی برای ونزوئلا بودند.

طبق آمار شركت PSVSA، واردات ماهانه نوسان دارد اما این شركت در دسامبر كه تولید پالایشگاه های داخلی ۱.۳ میلیون بشكه در روز بود، ۳۰۰ هزار بشكه در روز سوخت وارد كرد.

آمار رفینیتیو آیكان نشان داد واردات بنزین، دیزل، نفتا و سایر سوخت ها در ژانویه به حدود ۱۴۰ هزار بشكه در روز كاهش پیدا كرد.

طبق آمار منابع كشتیرانی و آیكان، حداقل ۱۳ محموله حامل ۵ میلیون بشكه سوخت های مختلف به سمت پایانه های شركت PSVSA در حركت اند یا در آب های ونزوئلا منتظر تخلیه محموله خود هستند.
1397/12/02
19:15:56
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز