امضا تفاهم نامه همكاری هسته ای میان كره جنوبی و جمهوری چك

امضا تفاهم نامه همكاری هسته ای میان كره جنوبی و جمهوری چك به گزارش خبرگزاری نفت و گاز كره جنوبی و جمهوری چك قرارداد افزایش همكاری در زمینه انرژی هسته ای امضا كردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از ورلد نیوكلیر نیوز، شركت ساخت وساز و مهندسی كپكو كره جنوبی با شركت مهندسی یوجی وی چك روز دوشنبه یك یادداشت تفاهم امضا كردند كه بر مبنای آن دو كشور همكاریهای خود در زمینه انرژی هسته ای را افزایش خواهند داد.
كپكو اعلام نمود كه تابحال فعالیت های مشترك متعددی را با شركت یوجی وی، ازجمله میزبانی یك كارگاه تبادل فن آوری انجام داده و امیدوار است كه همكاری با این شركت از جمهوری چك با امضای این تفاهم نامه گسترش یابد.
بر طبق این قرارداد دو كشور مقرر است به صورت مشترك تبادلات فن آوری و نیروی انسانی برای تحقیق و توسعه در زمینه تقویت همكاریهای فنی و توسعه اقتصادی مشترك (در ارتباط با انرژی هسته ای) انجام دهند. آنها همینطور همكاری فنی در زمینه نسل جدید تأسیسات برق هسته ای و بعلاوه فن آوری جدید برای ارتقا ایمنی نیروگاه های برق هسته ای را توسعه خواهند داد.
كپكو قبل از این زمینه همكاری با یوجی وی درمورد طراحی و توسعه نیروگاه برق هسته ای بوجود آورده است. این شركت كه ۱۴ نیروگاه برق هسته ای كره جنوبی را ساخته است همینطور اعلام نمود كه نیازمند افزایش همكاری با دیگر سازمان های مرتبط هسته ای جمهوری چك است.1397/12/09
16:04:51
5.0 / 5
5033
تگهای خبر: انرژی , برق , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز