واكنش مثبت نفت به احتمال توافق چین با آمریكا

واكنش مثبت نفت به احتمال توافق چین با آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر كاهش تولید گروه اوپك پلاس و نزدیك شدن آمریكا و چین به توافق تجاری، افزایش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۹ سنت یا ۰.۵ درصد نسبت به قیمت نهایی روز جمعه افزایش یافت و به ۶۵.۳۶ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۲۷ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش، در ۵۶.۰۷ دلار در هر بشكه ایستاد.

این افزایش سپس انتشار گزارش هایی در خصوص نزدیك شدن آمریكا و چین به توافق تجاری برای اختتام دادن به جنگ یك ساله میان دو كشور روی داد. این دو كشور در شرف امضای قراردادی هستند كه خطر افزایش تعرفه های آمریكا روی واردات كالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار را رفع می كند.

آمریكا و چین در طول سال میلادی گذشته درگیر جنگ تجاری بودند كه جریان تجارت كالاها به ارزش صدها میلیارد دلار را مختل كرد و نگرانی ها نسبت به كندی اقتصاد جهانی را برانگیخت.

امیدواری به اختتام اختلافات تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، به پشتیبانی از بازارهای نفت كه در دو ماه گذشته تحت تأثیر توافق كاهش تولید اوپك و غیر اوپك روند صعودی پیدا كرده اند، افزوده است. یك منبع مطلع از مذاكرات تجاری آمریكا و چین به رویترز اظهار نمود: بنظر می رسد این قرارداد به واقعیت نزدیك شده برای اینكه پكن قول تغییرات اقتصادی ساختاری و حذف تعرفه های تلافی جویانه را داده است.

اوپك به همراه روسیه و سایر كشورهای غیر اوپك كه به گروه اوپك پلاس معروف هستند، در دسامبر برای كاهش عرضه به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۹ توافق كردند كه سهم اوپك از این كاهش تولید، ۸۰۰ هزار بشكه در روز است.

با این حال بانك باركلیز در یادداشتی اعلام نمود صادرات اوپك بیشتر از ۱.۵ میلیون بشكه در روز از نوامبر كاهش یافته است.

به گفته تحلیلگران انرژی در شركت "فیتچ سولوشنز"، تصویر عرضه امسال محدودتر بنظر می رسد و انتظار می رود میانگین قیمت نفت برنت ۷۳ دلار در هر بشكه در سال ۲۰۱۹ بالغ شود.

قیمت نفت تحت تأثیر تحریم های آمریكا مقابل ایران و ونزوئلا افزایش بیشتری پیدا كرده است، در حالیكه در آمریكا نشانه هایی از كندی روند رشد تولید دیده می شود. تولید این كشور از اوایل سال ۲۰۱۸ بیشتر از دو میلیون بشكه در روز افزایش یافته و به بیشتر از ۱۲ میلیون بشكه در روز صعود كرد.

بر اساس گزارش رویترز، شركت های انرژی آمریكایی هفته گذشته شمار دكل های حفاری نفت را به كمترین میزان در ۹ ماه اخیر رساندند برای اینكه بعضی از تولید كنندگان با وجود رشد بیشتر از ۲۰ درصدی بهای معاملات نفت، برنامه هایشان برای كاهش هزینه امسال را دنبال كردند.

با این حال باركلیز اعلام نمود: ما معتقدیم احتمال تكرار این عملكرد در نیمه دوم امسال برای تولید نفت آمریكا وجود دارد.
1397/12/13
13:47:16
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تجارت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز