فاز نخست نیروگاه غرب كارون امسال راه اندازی می شود

فاز نخست نیروگاه غرب كارون امسال راه اندازی می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت از طریق اندازی فاز نخست نیروگاه غرب كارون در سه ماه نخست امسال اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، تورج دهقانی با اشاره به این كه در سال جدید بر مبنای تجربه های گذشته و واقعیت هایی كه در این راه روبه رو هستیم، اقدام ها و برنامه ها را به صورت جدی انجام خواهیم داد، اظهار نمود: تداوم توسعه در غرب كارون، بخصوص در بخش آزادگان جنوبی با حضور شركت های داخلی، شتاب بیش تری خواهد گرفت تا تاثیرپذیری از تحریم ها و مشكلات خارجی به حداقل ممكن برسد.
وی افزود: كوشش برای حضور شركت های خارجی در چارچوب قراردادهای جدید در سال های گذشته در دستور كار وزارت نفت بود كه نتایج خوبی از آن حاصل شد، اما به علت تنگناهای بوجود آمده و تحریم ها عقیم ماند. با این وجود، این مورد در دستور كار وزارت نفت می باشد تا در بخش هایی از توسعه غرب كارون شركت های خارجی را ترغیب نماییم كه از امسال در این منطقه فعالیت داشته باشند.
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت اضافه كرد: در صورتیكه شركت های خارجی تأخیر داشته باشند، با حضور و افزایش شركت های ایرانی می توانیم اقدام ها و برنامه های توسعه ای را به سرانجام رسانیم.
مدیرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت به توافق با شركت پرشیا برای توسعه میدان های یاران اشاره نمود و اظهار داشت: توافق با این شركت مراحل نهایی خویش را طی می كند كه امیدواریم با سرعت توسعه فاز ۲ میدان یاران شمالی و تكمیل فاز نخست میدان یاران جنوبی شاهد باشیم، هم چنین در میدان نفتی یادآوران هم مذاكرات با طرف چینی كماكان ادامه دارد.
بر مبنای اعلام وزارت نفت، وی از طریق اندازی فاز نخست نیروگاه غرب كارون در سه ماه نخست امسال اطلاع داد و اضافه كرد: مراحل نهایی فاز نخست این نیروگاه در حال سپری شدن است كه با راه اندازی آن برای اولین بار تولید برق از جانب وزارت نفت در میدان های غرب كارون كه نیاز ضروری برای طرح های توسعه ای و حتی مردم این منطقه است، محقق خواهد شد.
دهقانی افزود: عمده فعالیت شركت متن در سال ۹۸ اجرایی كردن فعالیت ها و مناقصه هایی كه طی سال ۹۷ در طرح گوره- جاسك به مراحل نهایی رسیده است، خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: تلاش می نماییم در طرح گوره- جاسك در چندین جبهه فعالیت های اجرایی داشته باشیم كه این مورد می تواند نوید بخش فعالیت اقتصادی جدی در سه استان بوشهر، فارس و هرمزگان باشد و زمینه اشتغال و كارآفرینی در سواحل مكران را ایجاد كند.
او در آخر اضافه كرد: بحث مخازن راهبردی نفت خام باوجود پیشرفت بیشتر از ۸۰ درصد هنوز به بهره برداری نرسیده كه ضروری می باشد هرچه سریعتر اقدام های لازم در این باره صورت گیرد كه بتوانیم این مخازن را به بهره برداری برسانیم.1398/01/10
23:02:50
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: برق , تحریم , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز