صالحی: بتن ریزی زیرساخت راكتورهای نیروگاه های بوشهر ۲ و ۳ تا تابستان انجام می شود

صالحی: بتن ریزی زیرساخت راكتورهای نیروگاه های بوشهر ۲ و ۳ تا تابستان انجام می شود خبرگزاری نفت و گاز: رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به مراحل ساخت نیروگاه های بوشهر ۲ و۳ اظهار نمود: بتن ریزی زیرساخت های راكتورهای نیروگاه های بوشهر ۲ و ۳ تا تابستان انجام می شود.


به گزارش خبرنگار ایسنا، علی اكبر صالحی ظهر امروز درانتها آخرین جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی درباره ادعاهای رسانه های اسرائیلی درباره فردو اظهار داشت: پیش از آنكه تاسیس فردو به صورت رسمی اعلام گردد، ما به محمدالبرادعی این مسئله را اعلام كردیم و گفتیم ما در حال ساختن مكانی در قم هستیم؛ ما گفتیم مكانی را می سازیم كه قابلیت مقاومت در مقابل تهاجمات دشمن را داشته باشد، پس سایت فردو ساخته شد و این مساله را هم به مدیركل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام كردیم.
وی با اشاره به اینكه البرادعی در حال رفتن به واشنگتن بود كه آقای سلطانیه، سفیر وقت ایران نامه اعلام ساخت فردو را در فرودگاه به او رساند، اظهار نمود: این نامه در زمانی بود كه فردو هنوز تجهیز نشده بود.
رئیس سازمان انرژی اتمی همین طور با اشاره به در پیش بودن سال جدید، اشاره كرد: امیدوارم سال ۹۸، سال خوبی برای مردم باشد. به هر حال سال ۹۷، سال پر چالشی برای مردم بود ولی خوبی این چالش ها آن است كه ما را مقاوم تر، پخته تر، با تجربه تر می كند تا در مقابل كید و مكر دشمن، بهتر بایستیم.
صالحی با اشاره به اینكه دشمن دست از دشمنی اش برنمی دارد، اضافه كرد: طول كشید تا خیلی ها باور كنند آمریكا دشمن ماست ولی الان همه باور كرده اند آمریكا دشمن ماست و از موافق و مخالف و از انقلابی و ضدانقلابی موافق هستند كار دولت آمریكا، ظالمانه است و از ابتدا كه مقام معظم رهبری تاكید داشتند به این دولت و دولتمردان آمریكا نمی گردد اعتماد كرد، این مسئله به خوبی دیده می شود و خود دستاورد بزرگی است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۷ البته فشارهای اقتصادی هم وجود داشته و بدیهی هم است اگر كشوری بخواهد استقلال سیاسی خودرا حفظ كند، باید هزینه این مسئله را پرداخت كند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینكه ایران پیش از انقلاب در مدار سیاسی غرب خصوصاً آمریكا قرار داشت و غلام حلقه به گوش آنها بود، اشاره كرد: الان ایران در مدار سیاسی خود قرار دارد و این مسئله برای آمریكایی ها قابل تحمل نیست؛ بدین سبب ملت باید هزینه این مسئله را هم بدهد ولی اگر ما استقامت و مقاومت نماییم، یقیناً ما از این گردنه عبور خواهیم كرد و شرایط آینده، بسیار روشن و تابناكی خواهد بود.
صالحی با اشاره به درآمدهای نفتی كشور اظهار نمود: با مقدار نفتی كه ما امروز می فروشیم، ۸۱ میلیون نفر اداره می گردند ولی كشورهای حوزه خلیج فارس، دو، سه برابر ما نفت می فروشند و جمعیت آنها دو، سه میلیون نفر هم نیست؛ یعنی ما اگر می خواستیم به نسبت جمعیت، نفت بفروشیم باید چهل، پنجاه میلیون بشكه نفت صادر می كردیم، اما كشور امروز با یك میلیون بشكه نفت اداره می شود.
ایشان سپس با تاكید بر ضرورت مقابله با فساد در كشور، با اشاره به اینكه متأسفانه امروز حس فساد از اصل فسادی كه انجام می شود، بیشتر است، اشاره كرد: اگر فساد عظیمی در كشور وجود داشت، مگر می شد با این شرایط مملكت را اداره كرد؟ با اقداماتی كه در كشور انجام شده، ما در گندم و محصولات اصلی كشاورزی خودكفا شده ایم. در تولید بنزین، گازوئیل و گاز خودكفا شده ایم كه اینها قدرت های بزرگی است كه انجام شده و ملت روی پا خودش می ایستد.
معاون رئیس جمهوری درانتها در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت صنعت هسته ای در سال آینده عنوان كرد: در حوزه هسته ای، كارها به صورت عالی پیش می رود؛ دو، سه روز پیش بوشهر بودم و نیروگاه های بوشهر ۲ و ۳ در حال ساخته شدن است و زیرساخت های این نیروگاه ها ساخته شده و میلیون ها مترمكعب خاكبرداری شده و از هزاران تن بتن و سیمان استفاده شده، ولی بتن بعدی كه مربوط به زیرساخت های راكتورها است، دو، سه ماه دیگر انجام می شود.1398/01/12
15:57:13
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: انرژی , بنزین , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز