بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان

بارش های شدید در راه خوزستان و لرستان خبرگزاری نفت و گاز: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند فعالیت سامانه بارشی از فردا تا روز دوشنبه (23 تا 26 فروردین)، از شدت گرفتن بارش باران در جنوب لرستان و شمال خوزستان در روز آینده آگاهی داد.


احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اعلام نمود: امروز پنجشنبه (۲۲ فروردین)، برای دامنه های زاگرس در غرب و شمال غرب كشور بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود، همین طور امروز برای مناطقی از جنوب شرق و شرق بارش پراكنده دور از انتظار نخواهد بود.
وی با اشاره به اینكه فردا (جمعه ۲۳ فروردین)، با ورود سامانه بارشی از غرب علاوه بر مناطق فوق در دامنه های جنوبی البرز مركزی و استان های واقع در سواحل دریای خزر، رگبار باران، گاهی رعد و برق پیش بینی می شود، اظهار نمود: بارش فردا در جنوب كردستان، شمال كرمانشاه، جنوب لرستان، شرق ایلام، شمال غرب خوزستان و مناطقی از اصفهان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در روز شنبه ۲۴ فروردین در شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران و سمنان بارش پیش بینی می شود، اظهار داشت: با تقویت سامانه بارشی در جنوب كشور، بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق در جنوب، مركز، جنوب شرق و دامنه های زاگرس مركزی در استان های چهارمحال و بختیاری و كهگیلویه و بویر احمد باز آغاز می شود.
بگفته وظیفه، در روز شنبه ۲۴ فروردین، شدت بارش در شمال فارس، غرب یزد، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود، بدین سبب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نخواهد بود.
وی با اشاره به اینكه یكشنبه ۲۵ فروردین گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی كشور خواهد بود، اظهار داشت: شدت بارش در شمال یزد، شرق اصفهان و سمنان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، گلستان، شرق مازندران، خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی پیش بینی می شود. همین طور دوشنبه این سامانه در نوار شرقی فعال خواهد بود و از اواخر وقت به تدریج از كشور خارج می شود. لازم به ذكر است پس از ظهر جمعه و طی روز شنبه دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج خواهد بود.
این كارشناس سازمان هواشناسی درانتها در مورد وضع آب و هوا در پایتخت طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در بعدازظهر همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و كمترین دمای تهران در این روز ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد است. همین طور پس فردا آسمان تهران ابری، همراه با بارش باران و گاهی وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.



1398/01/22
23:37:59
5.0 / 5
4691
تگهای خبر: برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز