مذاكرات روسیه با سه كشور درباره نفت آلوده

مذاكرات روسیه با سه كشور درباره نفت آلوده خبرگزاری نفت و گاز: روسیه با كشورهای اوكراین، لهستان و بلاس درباره آلودگی نفت خام خود كه سبب شده لهستان، اسلوواكی، اوكراین و بلاروس خط لوله دروژبا را در خاك خود تعطیل كنند، گفت و گو كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این مذاكرات پیرامون تخلیه كردن نفت آلوده از این خط لوله بوده است.

این مشكل روابط میان مسكو و مینسك را تیره كرده است برای اینكه بلاروس اولین كشوری بود كه هفته گذشته آلودگی نفت روسیه را اعلام نمود و آگهی داد این نفت امكان دارد به تجهیزات پالایشگاهی لطمه وارد كند. این نفت به كلرید اورگانیك آلوده شده كه برای افزایش تولید نفت مورد استفاده قرار می گیرد اما سطح بالای آن خطرناك بوده و امكان دارد به تجهیزات پالایش لطمه بزند. میزان مواد شیمیایی موجود در نفت خام روسیه، بالاتر از حد مجاز بوده است.

خبرگزاری تاس به نقل از معاون نخست وزیر روسیه گزارش كرد كه نفت پاك برای بلاروس تأمین خواهد شد و بخش قابل توجهی از نفت آلوده در مخازنی در خاك روسیه تخلیه شده است.

دیمیتری كزاك گفته است مسئله جبران خسارت هنوز مطرح نشده است.

اگرچه این اتفاق كم سابقه است اما آلودگی نفت امكان دارد تأثیر طولانی تری روی پالایشگاه های اروپایی داشته باشد برای اینكه آنها نفت كافی در مخازنشان برای فعالیت ندارند. صنعت پالایش آلمان فعلاً نفت كافی دارد اما پالایشگاه های لهستانی امكان دارد برای یافتن نفت جایگزین، با چالش هایی روبرو شوند.

خط لوله دروژبا از روسیه تا آلمان امتداد دارد و در كشورهایی كه در مسیرش قرار دارند انشعاباتی دارد. این خط لوله ظرفیت انتقال یك میلیون بشكه در روز نفت را دارد. هنوز در محموله های نفتی كه در بندر اوست لوگا بارگیری شده اند آلودگی مشاهده نشده است.

طبق گزارش رویترز، از این بندر حداقل پنج نفتكش آلوده متعلق به شركت های نفتی روس نفت، سورگوت و تولیدكنندگان قزاقستان عزیمت كرده اند و توسط معامله گران و شركت های بزرگی نظیر اكوئینور، ویتول، ترافیگورا و گلنكور خریداری شده اند.

معاون نخست وزیر روسیه اعلام نموده است روسیه، بلاروس، لهستان و اوكراین درباره تدابیری برای حل مسئله آلودگی نفت روسیه توافق كرده اند.

منبع:

1398/02/07
15:22:27
5.0 / 5
4748
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز