وزارت انرژی آمریكا

اوپك شكاف عرضه در بازار نفت را جبران می كند

اوپك شكاف عرضه در بازار نفت را جبران می كند خبرگزاری نفت و گاز: وزارت انرژی آمریكا اعلام نمود تولیدكنندگان بزرگ دنیا می توانند هر گونه اختلال احتمالی در روند عرضه نفت را كه بر اثر تحریم های آمریكا مقابل صادرات نفت ایران به وجود می آید جبران كنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، ریك پری، وزیر انرژی آمریكا روز پنج شنبه با خالد الفالح، همتای سعودی خود و فاتح بیرول، مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی دیدار نمود.

وزارت انرژی آمریكا در اطلاعیه ای اعلام نمود وزیر انرژی آمریكا با همتایان خود در بزرگترین كشورهای تولیدكننده نفت جهان در تعامل بوده و مطمئن است آنها قادر خواهند بود هر گونه اختلال عرضه در بازارهای جهانی انرژی را جبران كنند.

آمریكا در ۲۲ آوریل با بیان تشدید تحریم ها مقابل ایران، اعلام نمود دولت ترامپ قول همكاری از طرف عربستان سعودی و امارات متحده عربی را برای عرضه كافی نفت به بازار و جبران از دست رفتن نفت ایران دریافت كرده است.

اما مقامات اوپك در منطقه خلیج فارس اعلام نموده اند هنوز تصمیمی برای افزایش تولید ندارند و منتظر مشاهده تأثیر تحریم ها بر بازار هستند.

بر اساس گزارش پلاتس، فالح در ۲۲ آوریل اعلام نمود عربستان سعودی با همتایان خود هماهنگ خواهد بود تا مطمئن شود عرضه كافی برای مشتریان وجود دارد و تعادل بازار جهانی بهم نمی خورد.

محمد باركیندو، دبیركل اوپك روز پنج شنبه اظهار نمود اوپك، روسیه و ۹ تولیدكننده دیگر غیراوپك در قالب گروه اوپك پلاس تحولات در ونزوئلا و سایر كشورها را برای اطمینان از پیشگیری از وقوع یك بحران انرژی دنبال می كنند.

منبع:

1398/02/13
12:18:16
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز