همزمان با محدودیت صادرات

تولید نفت روسیه كاهش بیش تری پیدا می كند

تولید نفت روسیه كاهش بیش تری پیدا می كند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز تولید نفت روسیه به دنبال محدود شدن صادرات به علت آلودگی نفت، این هفته یك میلیون بشكه در روز دیگر كاهش پیدا خواهد نمود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نفت آلوده ای كه از راه خط لوله دروژبای شركت ترانس نفت منتقل شده است، سبب شده است اپراتور این خط لوله از تولیدكنندگان نفت روسیه بخواهد حجم عرضه خویش را ۱۰ درصد دیگر كاهش دهند.

این مسئله آلودگی كه ترانس نفت آنرا عمدی اعلام نموده سبب دردسر روسیه شده است اما پالایشگاه های اروپایی بدترین صدمه را متحمل شده اند و كشورهای لهستان، جمهوری چك و مجارستان ناچار شده اند ۸ میلیون بشكه از ذخایر نفت خویش را برداشت كنند تا فعالیت پالایش آنها ادامه پیدا كند. این اتفاق درست زمانی افتاد كه بازار نسبت به محدود شدن عرضه به علت تحریم های آمریكا ضد صادرات نفت ایران و ونزوئلا نگران بود.

تولید نفت روسیه در آوریل به ۱۱.۲۳ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كرد، با این وجود این سطح همچنان بالاتر از سقف تولید ۱۱.۱۹۱ میلیون بشكه در روز است كه با اوپك توافق كرده بود. روسیه ماه گذشته به عدم تمایل خود برای ادامه محدودیت عرضه بعد از ژوئن اشاره نمود.

عربستان سعودی وعده داده است در صورت كمبود عرضه، به نیازهای بازار پاسخ دهد اما عربستان سعودی به افت تولید در ونزوئلا و ایران و نه روسیه اشاره نموده است.

انتظار می رود ترانس نفت جریان نفت را تا چند هفته دیگر از سربگیرد اما امكان دارد مدتی طول بكشد تا تجهیزات پالایش صدمه دیده به علت وجود آلودگی در نفت خام تعمیر شوند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، روسیه یك تحقیقات كیفری را درباره منبع آلودگی نفت خام شروع كرده است. اولین نفت پاك از زمان اعلام آلودگی، به بلاروس رسید.

منبع:

1398/02/14
15:42:57
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز