دو مقام ارشد آمریكایی اعلام كردند

تلاش دولت ترامپ برای وضع تحریم جدید مقابل ایران در ایام آتی

تلاش دولت ترامپ برای وضع تحریم جدید مقابل ایران در ایام آتی خبرگزاری نفت و گاز: دو مقام ارشد آمریكایی گفته اند كه دولت ترامپ می خواهد در سالگرد خروج واشنگتن از برجام تحریم های جدید مقابل ایران اعمال نماید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیك، دو مقام ارشد دولت آمریكا كه خواستند نامشان فاش نشود در گفت و گو با پایگاه خبری اكسیوس از تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا برای وضع تحریم های جدید مقابل ایران در ایام آینده خبر دادند. این دو مقام بطور دقیق مشخص نكردند كه كدام بخش ها هدف تحریم قرار می گیرد اما تحریم ها مربوط به حوزه انرژی نخواهد بود.
مقامات دولت ترامپ هدف از این اقدامات را سه چیز عنوان می كنند: ایران مجبور به بازگشت به میز مذاكره شود و به آمریكا پیشنهاد یك توافق هسته ای مطلوب تر (برای آمریكا) را مطرح كند، سران ایران مجبور به تصمیم گیری درباره چگونگی صرف درآمدهای كاهش یافته شان شوند یا تغییر نظام در ایران روی دهد. این منابع آگاه همین طور گفتند كه جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا مدت هاست كه برای تغییر نظام ایران تلاش می كند، هرچند كه دولت ترامپ ادعا می كند هدف از سیاست هایش تغییر نظام نیست.
این مقامات در ادامه تصریح كردند كه واكنش ایران به تحریم های جدید آمریكا كاملاً غیر قابل پیش بینی است و به همین دولت به شدت در حال ارزیابی آن و نسبت به امنیت كشور در حال تفكر است.
به گزارش اسپوتنیك، تنش ها میان تهران و واشنگتن از زمان خروج یك جانبه آمریكا از توافق هسته ای در مه ۲۰۱۸ و بازگشت تحریم ها مقابل ایران افزایش پیدا كرد. این تحریم ها تابحال فروش نفت و بانكداری ایران را هدف قرار داده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه كشورمان قبل از این در پیامی توییتری درباره رویكردهای جنگ طلبانه جان بولتون نوشته بود: امروز جهان در حال آگاهی یافتن از بیماری مزمن جان بولتون برای جنگ افروزی است ولی ایرانیان به خواندن پرونده ده هزار كلمه ای وی در نیویوركر نیاز ندارند تا در این باره متقاعد شوند؛ ما قبل از این شاهد همدستی وی با یك فرقه تروریستی و همدستی وی با تیم ب در هجمه به مردم ایران با تروریسم اقتصادی بوده ایم.
او همینطور در گفت و گو با شبكه آمریكایی سی بی اس درباره احتمال جنگ با وجود تنش های موجود میان آمریكا و ایران اشاره كرد: ما خواستار درگیری و تقابل نیستیم اما ما هفت هزار سال را با فرار كردن سپری نكرده ایم. ما مقاومت می نماییم اما به دنبال جنگ نیستیم. باورمان این است كه رئیس جمهور ترامپ خواستار جنگ نیست اما كسانی وجود دارند كه برای جنگ فشار می آورند. من فكر نمی كنم كه این اتفاق بیفتد.

منبع:

1398/02/17
13:53:15
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , تحریم , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز