وزیر انرژی امارات اعلام كرد

اوپك در آستانه توافق برای ادامه محدودیت تولید نفت

اوپك در آستانه توافق برای ادامه محدودیت تولید نفت خبرگزاری نفت و گاز: وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام نمود اعضای اوپك درباب تمدید توافق كاهش تولید به توافق نزدیك شده اند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سهیل بن محمد المزروعی كه در مجمع اقتصادی بین الملل امریكاس صحبت می كرد، اظهار داشت: با عنایت به ذخایر فعلی نفت، محدودیت عرضه نفت باید حداقل تا آخر سال ۲۰۱۹ به قوت خود باقی بماند.

مزروعی ضمن ابراز حمایت خود از تداوم محدودیت عرضه، اظهار داشت: تصمیم درست تمدید توافق كاهش تولید است.

اوپك، روسیه و سایر تولیدكنندگان غیراوپك كه به اوپك پلاس معروف هستند، با هدف كاهش سطح ذخایر نفت و تقویت قیمت ها، توافق كرده اند تولیدشان را از اول ژانویه به مدت شش ماه به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز محدود كنند و سطح تولید اكتبر را مبنای توافق اخیرشان قرار داده اند.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی نیز اعلام نموده كه روسیه تنها صادركننده نفتی است كه درباره نیاز برای تمدید توافق كاهش تولید میان اوپك و متحدانش تا آخر سال مردد است.

با وجود كاهش تولید اوپك و متحدانش، تولید نفت آمریكا رو به رشد است و بعضی از تحلیلگران پیش بینی كرده اند كه رشد اقتصادی ضعیف تر تقاضا برای نفت را كمتر می كند. اداره اطلاعات انرژی آمریكا ماه گذشته پیش بینی نمود تولیدكنندگان نفت شیل این كشور ۸۳ هزار بشكه در روز به تولید خود افزوده و آنرا به ۸.۴۹ میلیون بشكه در روز خواهند رساند.

طبق برنامه اوپك، كشورهای عضو این گروه روز ۲۵ ژوئن در وین دیدار خواهند كرد و سپس روز بعد با روسیه و سایر تولیدكنندگان غیراوپك كه در توافق كاهش تولید مشاركت دارند، دیدار می كنند. با این وجود روسیه تعویق زمان برگزاری دیدار تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك به سوم و چهارم ژوئیه را پیشنهاد كرده و عربستان سعودی از این پیشنهاد حمایت كرده است.

منبع:

1398/03/22
15:22:49
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز