نماینده آمریكا در آژانس: ایران به تعهدات خود بازگردد

نماینده آمریكا در آژانس: ایران به تعهدات خود بازگردد خبرگزاری نفت و گاز: آمریكا در بیانیه خود در نشست شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا نمود كه ایران در حال نقض توافق هسته ای با قدرت های جهان است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، آمریكا روز سه شنبه در نشست شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی در اطلاعیه ای با طرح این ادعا كه ایران با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته، برجام را نقض كرده؛ بار دیگر اعلام نمود كه خواستار مذاكره با تهران است.
در این بیانیه آمده است: تسریع غنی سازی اورانیوم ایران موجب نخواهد شد كه آمریكا از سیاست خود در خصوص منزوی كردن ایران دست بكشد.
جكی ولكات، نماینده آمریكا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه خود آورده است: ایران مدعی پایبندی به برجام شده است اما حال گزارش ها حاكی از آن هستند كه جمهوری اسلامی در حال نقض این توافق است. این مسئله باید مایه نگرانی همه ما باشد.
وی در ادامه در این رابطه اظهار نمود: آمریكا از ایران می خواهد كه فوراً به تعهدات خود بازگردد. ما می دانیم كه كمیسیون برجام با جدیت با این مساله برخورد خواهدنمود. ما همین طور از طرفین برجام می خواهیم كه هرچه سریع تر به این مساله بپردازند.
نماینده آمریكا در آژانس بین المللی انرژی اتمی همین طور با اشاره به اینكه آمریكا خواستار مذاكره با ایران است، اظهار داشت: هدف از این مذاكرات دست یافتن به توافقی جامع با ایران است تا پایانی باشد بر رفتارهای بی ثبات كننده این كشور.
نماینده آمریكا در حالی چنین ادعاهای واهی را مطرح می كند كه آمریكا خود با خروج از برجام نشان داد نه تنها به تعهدات خود در قبال معاهدات بین المللی پایبند نیست بلكه حتی مصوبات شورای امنیت را هم اجرا نمی كند.
منبع:

1398/03/23
18:37:33
5.0 / 5
4558
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز