تا سال ۲۰۳۰ روی می دهد

رشد نیروی بادی فراساحلی جهان به ۱۹۰ گیگاوات

رشد نیروی بادی فراساحلی جهان به ۱۹۰ گیگاوات به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شورای جهانی انرژی بادی در گزارشی اعلام نمود ظرفیت نیروی بادی فراساحلی از ۲۳ گیگاوات فعلی تا سال ۲۰۳۰ به ۱۹۰ گیگاوات رشد خواهد نمود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در گزارش شورای جهانی انرژی بادی اعلام گردید بیشتر از چهار گیگاوات ظرفیت نیروی بادی فراساحلی در هر كدام از سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ نصب گردید كه هشت درصد از كل تأسیسات نصب شده جدید نیروی بادی در این دو سال به حساب آمد.

بر اساس این گزارش، برای اولین بار چین بر اساس تأسیسات جدیدی كه نصب كرد در سال ۲۰۱۸ به بزرگترین بازار نیروی بادی فراساحلی تبدیل شد و بعد از آن انگلیس و آلمان قرار گرفتند.

كارین اوهلن فورست، مدیر اطلاعات بازار در شورای انرژی بادی جهانی اظهار داشت: بر اساس اهداف دولت، نتایج مناقصه ها و آمار پروژه ها، ما انتظار داریم ظرفیت نیروی بادی نصب شده تا سال ۲۰۳۰ به ۱۹۰ گیگاوات افزایش پیدا كند اما مسلماً این پتانسیل كامل نیروی بادی فراساحلی نخواهد بود. خیلی از كشورها سرگرم آماده سازی برای پیوستن به انقلاب نیروی بادی فراساحلی هستند و تأسیسات بادی فراساحلی شناور به منزله پیشرفت فناوری تأثیرگذاری هستند كه امكان دارد در سال های آینده حجم بیشتری نیروی بادی اضافه كنند.

بر اساس گزارش پلاتس، شورای انرژی بادی جهانی برای رسیدن به پیشبینی رشد ۱۹۰ گیگاواتی ظرفیت نیروی بادی فراساحلی، از سناریوی "كسب و كار طبق معمول" بهره برده است و نویسندگان آن توسعه فنی بیشتر برای نیروی بادی فراساحلی را در نظر نگرفته اند.
1398/04/07
14:16:29
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: انرژی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز