صالحی: بتن ریزی نیروگاه شماره 2 بوشهر اواسط مرداد شروع می شود

صالحی: بتن ریزی نیروگاه شماره 2 بوشهر اواسط مرداد شروع می شود خبرگزاری نفت و گاز: رئیس سازمان انرژی اتمی از سهم 2.7 درصدی انرژی هسته ای در تامین برق كشور آگاهی داد و اظهار داشت: اواسط مردادماه بتن ریزی نیروگاه شماره 2 بوشهر شروع می شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی اكبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی درباره اقدامات انجام شده برای بازسازی راكتور اراك، اظهار داشت: طراحی جنبه های مختلف نوسازی راكتور اراك شامل طراحی مفهومی، تفصیلی، جزئی، نقشه ها و... تمام شده و الان با مشخص كردن ابعاد تجهیزات، سفارش برای تامین تجهیزات داده شده و در حال آماده شدن هستند.
وی با تاكید بر اینكه بازسازی راكتور اراك با همكاری كشورهای چین و انگلیس خوب پیش می رود، اضافه كرد: كمیته مشترك بازسازی راكتور اراك متشكل از ایران، چین و انگلیس كار خودرا خوب انجام می دهند، پس از پیشبرد كار راضی هستیم چونكه بعد از فَترتی (فاصله و وقفه) چند ماهه، بازسازی راكتور اراك سرعت گرفته است.
صالحی با تشریح سهم انرژی هسته ای در تامین برق كشور، اظهار داشت: حالا این سهم با وجود فعالیت صرف نیروگاه ۱ بوشهر، متوسط ۲.۷درصد است، اما در سال های آینده -كه دو نیروگاه اضافه خواهد شد- این سهم نیز افزوده می شود.
وی در گفت و گو با خانه ملت توضیح داد: اواسط تا اواخر مردادماه سال جاری بتن ریزی نیروگاه شماره ۲ اتمی بوشهر آغاز خواهد شد و مطابق برنامه ۶ سال آینده نیروگاه دوم آماده بهره برداری و ۸ سال آینده نیروگاه۳ بوشهر آماده خواهد شد.
رئیس سازمان انرژی اتمی همین طور با اشاره به رد ادعاهای ترامپ در آخرین جلسه شورای حكام آژانس بین المللی انرژی اتمی، بیان كرد: این نخستین بارست كه یك كشور عضو شورای حكام تقاضای جلسه می كند اما به دنبال ادعاهای واهی خود منزوی می شود، درواقع آمریكا بعنوان بزرگترین تامین كننده بودجه آژانس بین المللی انرژی اتمی منزوی شده است و رژیم صهیونیستی از ادعاهای مقامات این كشور دفاع می كند.1398/05/06
13:30:32
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: انرژی , برق , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز