افزایش قیمت نفت با خوشبینی به كاهش نرخ های بهره

افزایش قیمت نفت با خوشبینی به كاهش نرخ های بهره به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بهای نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی به علت خوشبینی نسبت به كاهش نرخ های بهره از جانب بانك مركزی آمریكا كه از رشد اقتصادی و تقاضا برای سوخت پشتیبانی خواهد كرد، افزایش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۳۳ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش پیدا كرد و به ۶۴ دلار و چهار سنت در هر بشكه رسید. نفت برنت روزگذشته ۰.۴ درصد افزایش داشت.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۳۰ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۱۷ سنت در هر بشكه رسید. شاخص قیمت نفت آمریكا روز دوشنبه ۱.۲ درصد افزایش داشت.

بنجامین لو، تحلیلگر شركت "فیلیپ فیوچرز" در یادداشتی نوشت: سیاست پولی تسهیلی در آمریكا كه بر مبنای آن، بانك مركزی آمریكا نرخ های بهره را می كاهد از ادامه رشد فعالیت های اقتصادی و رشد تقاضا برای سوخت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ پشتیبانی خواهد نمود. اگر بانك مركزی آمریكا نرخ های بهره را ۷۵ واحد كم كند، قیمت نفت آمریكا امكان دارد به ۶۰ دلار صعود كند. با این وجود نگرانی های بخش عرضه روی قیمت های نفت سایه افكنده است.

نشست سیاستگذاران بانك مركزی آمریكا بامداد سه شنبه شروع می شود و انتظار می رود در این جلسه كاهش نرخ های بهره تصویب شود كه اولین كاهش از زمان بحران مالی یك دهه پیش خواهد بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، گفته است كاهش اندك نرخ های بهره كافی نیست.

رشد اقتصادی آمریكا در سه ماهه دوم امسال كمتر از حد انتظار آهسته شد و دورنمای مصرف نفت را بهبود بخشید با این وجود آمار اقتصادی نقاط دیگر به علت نگرانی های فزاینده نسبت به رشد اقتصادی آهسته، مأیوس كننده بوده است.

همچنین مذاكره كنندگان آمریكا و چین هفته جاری اولین دیدار رو در روی خویش را بعد از آتش بس سران آنها در جریان نشست گروه ۲۰ در ژاپن برگزار می كنند و این خوشبینی وجود دارد كه مذاكرات آنها به حل بعضی از اختلافات میان دو اقتصاد بزرگ جهان كمك نماید. با این وجود ترامپ گفته است چین امكان دارد نخواهد تا زمان بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریكا با این كشور توافقی امضا كند.

بر اساس گزارش رویترز، ریسك های عرضه همچنان مایه نگرانی مانده اند چونكه تنش ها در تنگه هرمز كه حدود یك پنجم از ترانزیت نفت جهان از راه آن عبور می كند بالا مانده است.
1398/05/08
22:08:55
5.0 / 5
4182
تگهای خبر: سوخت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز