با حضور صالحی انجام شد

افتتاح سه آزمایشگاه مركز ملی خلاء

افتتاح سه آزمایشگاه مركز ملی خلاء به گزارش خبرگزاری نفت و گاز همزمان با كلنگ زنی مركز تحقیقات ملی جداسازی و توسعه كاربرد ایزوتوپ های پایدار، سه آزمایشگاه تست پمپ های خلاء، تست شیر خلاء و فشارسنج های خازنی با حضور علی اكبر صالحی راه اندازی شد.


یكی از مسئولان ساخت این آزمایشگاه ها حاضر در مراسم بازدید و افتتاح، به ایسنا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران حالا جزو 10 كشور سازنده شیرها و پمپ های خلاء و فشارسنج های خازنی در دنیاست.
وی موارد استفاده پمپ ها و شیرهای خلاء را در مراكز غنی سازی دانست و گفت این تجهیزات به علت تحریم ها امكان ورود به كشور ندارند ولی حالا خودمان توانستیم با توانایی داخلی و بر مبنای نوع سانتریفیوژهایمان این شیرها و پمپ ها و فشارسنج ها را بسازیم و تست نماییم.
وی افزود: سه نوع پمپ خلاء داریم كه الان بومی سازی شده اند و ایران از تولید كنندگان آن به حساب می آید. این پمپ ها علاوه بر صنعت هسته ای در صنایعی دیگر هم مورد استفاده دارد.
این مسوول همینطور درباره آزمایشگاه فشارسنج های خازنی اظهار نمود این تجهیزات از سال های 86 به بعد در اختیار ایران قرار نگرفته و برای تعمیر و نگهداری آنها مشكلات بسیاری داشتیم ولی خودمان در بخش تحقیق و توسعه روی آنها كار كردیم و توانستیم آنها را تولید نماییم و امروز با راه اندازی آزمایشگاه های تست این تجهیزات این پیام به دنیا ارسال می شود كه ایران می تواند تولیدات خویش را استفاده نماید.1398/05/28
20:45:13
5.0 / 5
4411
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز