نفت مرز ۶۰ دلار را رد كرد

نفت مرز ۶۰ دلار را رد كرد خبرگزاری نفت و گاز: برای اولین بار در هفته جاری قیمت نفت برنت از 60 دلار عبور كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از رویترز، نگرانی از كاهش رشد اقتصادی كشورهای جهان و انتشار گزارش جدیدی از كاهش بیش از اندازه ذخایر نفت آمریكا موجب شد تا هر بشكه نفت برنت در معاملات روز چهارشنبه با ۰.۵ درصد افزایش به ۶۰.۳۵ دلار برسد. نفت خام آمریكا برای تحویل در معاملات آتی نیز با افزایش ۰.۴۵ درصدی به ازای ۵۶.۳۸ دلار مبادله شد.
بر اساس گزارش جدید موسسه نفت آمریكا، میزان ذخایر نفت این كشور تا شانزدهم اوت ۳.۵ میلیون بشكه كاهش پیدا كرده است و این در شرایطی است كه خیلی از كارشناسان انتظار داشتند این كاهش ۱.۹ میلیون بشكه باشد.
ادوارد مویا، تحلیل گر ارشد بازار در موسسه "اواندا" اظهار داشت: قیمت نفت با انتشار گزارش جدید انجمن نفت از حمایت كافی برخوردار شد. وی با اشاره به توقف خرید نفت چین از ونزوئلا و تمدید محدودیت صدور نفت استان آلبرتای كانادا اظهار داشت: با تمدید صدور نفت سنگین كانادا باید منتظر ماند و دید پالایشگاه های آمریكا با مانع جدید تامین نفت مورد نیاز خود چگونه برخورد خواهند كرد.
از طرف دیگر صادرات نفت عربستان بعنوان بزرگ ترین صادركننده نفت جهان در ماه ژوئن كاهش پیدا كرده است. یك مقام آگاه در وزارت انرژی عربستان به رویترز اطلاع داده است كه در ماه های اوت و سپتامبر، عربستان صادرات هفت میلیون بشكه نفت در روز را هدف گذاری كرده است.
استفان اینس، تحلیل گر بازار در موسسه " وی ام" اظهار داشت: روند موجود در بازار نفت احیانا تا زمان رسیدن مذاكرات تجاری آمریكا و چین به یك چهارچوب كلی ادامه خواهد یافت.1398/05/30
22:06:17
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز