در گزیده اخبار سیاسی ۳۰ مرداد بخوانید؛

سفارش عارف به اصلاح طلبان، ارسال لایحه حذف4صفر از پول به مجلس، تاكید سرداران بر توان نظامی ایران

سفارش عارف به اصلاح طلبان، ارسال لایحه حذف4صفر از پول به مجلس، تاكید سرداران بر توان نظامی ایران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دیدار رئیس جمهور و اعضای هیات دولت با رهبر انقلاب/ تاكید رئیس دفتر دبیركل سازمان ملل بر لزوم برجام/ سفارش عارف به اصلاح طلبان/ اعلام جرم آمریكا ضد یك شهروند دوتابعیتی به افترا نقض تحریم های ایران/ تعیین سرپرست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، سی ام مرداد ماه ۱۳۹۸ است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رئیس ستادكل نیروهای مسلح در جریان بازدید از سازمان پدافند غیرعامل كشور اظهار داشت: امروز نظام به سطحی از اقتدار رسیده كه دشمن را به یأس و ناامیدی كشانده و این توانمندی مقدمه ای است تا ایران بعنوان یك قدرت شكست ناپذیر در سطح بین المللی بروز و ظهور داشته باشد.
همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای به مناسبت پاسداشت ۳۱ مردادماه روز صنعت دفاعی، تمركز نظام سلطه و استكبار بر محدودسازی ظرفیت ها و قابلیت های دفاعی كشور را مبین موفقیت و تأثیر راهبردی این عرصه در ناكام سازی راهبردها و سناریوهای ضد ایرانی جبهه دشمن دانست.
به همین مناسبت فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا و منطقه اضافه كرد: امروز جمهوری اسلامی ایران تنها نیست و ملت های آزادیخواه با تأمل در گفتمان انقلاب اسلامی، مسیر انقلاب را روشن و از ایران حمایت می كنند.
جانشین فرمانده كل سپاه هم در مراسم بزرگداشت روز پزشك اظهار داشت: دستگیری تفنگداران آمریكایی در نزدیكی جزیره فارسی در زمان نهایی شدن برجام صورت گرفت كه طرف مقابل ما قصد داشت خباثت های بسیاری به خرج دهد و اقدام بازدارنده ما، مانع از اجرای خیلی از برنامه های آنان شد.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت، با تأكید بر توجه كامل مسؤلان به «تولید داخلی» بعنوان «كلید اصلی حل مشكلات موجود» نكات مهمی را درباره «رهایی كشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسكن، كشاورزی و شركتهای دانش بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولید كننده بعنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت گیری و هدفگذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه كن كردن فقر» بیان نمودند و مسؤلان وزارتخانه ها و دستگاههای در رابطه با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند.
امروز همینطور در جلسه هیئت وزیران كه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار گردید اساسنامه سازمان هواپیمایی كشوری به تصویب رسید.
با حكم رئیس جمهور هم علی اصغر مونسان سرپرست وزارت تازه تاسیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شد.


رئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال كرد.
در همین رابطه یك عضو هیئت رئیسه مجلس از احتمال بررسی تقاضای دولت برای رسیدگی به یك فوریت لایحه اصلاح قانون پولی و بانكی كشور در جلسه هفته آینده مجلس اطلاع داد و اظهار داشت كه اگر مجلس با یك فوریت این لایحه موافقت كند، این احتمال وجود دارد كه تا دو هفته آینده بررسی جزئیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی كشور در دستور كار قرار گیرد.


محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با فعالان سیاسی اصلاح طلب استان تهران و مركزی تصریح كرد: رمز موفقیت گفتمان اصلاحات انسجام و همبستگی است، اما به نظر می آید مأموریت عده ای محدود در داخل جریان اصلاحات شكاف انداختن در داخل این جریان است و من از همه فعالان اصلاح طلب درخواست می كنم به خاطر حفظ گفتمان اصیل اصلاح طلبی از طرح مطالبی كه سبب ایجاد دودستگی در خانواده اصلاحات می شود پرهیز كنند. وی با اشاره به اینكه گفتمان اصلاحات گفتمان ناامیدی نیست، افزد: راهبرد ما در قالب این گفتمان حضور فعال در مناسبت های مختلف همچون انتخابات است. شرایط فعلی با اوایل دهه ۹۰ كه جریان اصلاحات در محدودیت به سر می برد قابل قیاس نیست. آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره كار نیست.
در همین رابطه سید فرید موسوی، یك عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: برخی جریان های سیاسی پمپاژ یاس و ناامیدی را در جهت تخریب رقیب انتخاباتی می دانند اما از این غافل هستند كه هر كسی از قطار اصلاحات پیاده شود لزوما سوار قطار آنها نخواهد شد. وی معتقد است: با عنایت به اینكه جریان اصلاح طلبی تمام قد از دولت حمایت كرده طبیعی است كوتاهی دولت به حساب اصلاح طلبان گذاشته شود.
همچنین اصلاح آئین نامه و بررسی مبحث پارلمان اصلاحات دستور كار جلسات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است.


مارگوت والستروم، وزیر امور خارجه سوئد با اشاره به دیدارش با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در استكهلم در پیامی توییتری نوشت: امروز مذاكراتی صریح و سازنده در دیدار با وزیر امور خارجه ظریف در استكهلم داشتم. [این مذاكرات] بر وضعیت حقوق بشر در ایران، مسائل منطقه ای همچون یمن و خلیج فارس و همینطور برجام معطوف بود. وی ادامه داد: مذاكره در زمان تردید، لزوم دارد.
محمد جواد ظریف هم در گفت وگویی با شبكه ان. بی. سی مواضع كشورمان را درباره رویدادهای اخیر منطقه تشریح كرد و در پاسخ به این سؤال كه آیا آزاد شدن كشتی حامل سوخت ایران توسط دولت جبل الطارق در واقع نوعی مبادله در قبال آزاد شدن كشتی انگلیسی بوده است، اظهار داشت: نه ما از ابتدا گفته ایم كه این از نظر مقررات بین المللی غیرقابل قبول بوده است. ایران عضوی از اتحادیه اروپا نیست و ما مشمول مقررات اتحادیه اروپا نمی شویم. اتحادیه اروپا هم مدعی این نیست كه می تواند مقرراتش را به صورت فرامرزی بر كشورهای دیگر اعمال نماید. این واقعیت امر بوده است و همینطور مقصد این كشتی ارتباطی به اتحادیه اروپا نداشته است. این درحالی است كه ما محدودیتی را به رسمیت نمی شناسیم و به تجارت مان با هر كشوری كه بخواهیم ادامه خواهیم داد.


ماریا لوییزا ویوتی، رئیس دفتر دبیر كل سازمان ملل در جلسه شورای امنیت سازمان ملل ضمن اعلام پشتیبانی از توافق هسته ای ایران با اشاره به رخدادهای اخیر تنگه هرمز، وضعیت منطقه را پیچیده خواند و اظهار داشت كه این توافق «تنها چارچوب توافق شده بین المللی برای پرداختن به برنامه هسته ای ایران است».
همچنین مجید تخت روانچی، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد كه با مبحث صلح و امنیت بین المللی با تمركز بر چالش های خاورمیانه برگزار شد، حفظ امنیت خلیج فارس را وظیفه كشورهای ساحلی آن دانست و تصریح كرد: نباید ماهیت و آثار بی ثبات كننده راهبرد «تفرقه بینداز و حكومت كن» آمریكا از راه اختلاف افكنی دائمی بین كشورهای منطقه را نادیده بگیریم. اظهارات ایران هراسانه توسط مقامات آمریكائی هم با همین هدف انجام می شود.
دادستانی فدرال آمریكا، مهدی هاشمی شهروند دوتابعیتی ایرانی- آمریكایی را به نقض تحریم ها ضد ایران از راه فروش كالاهای ممنوعه به این كشور متهم و ضد او اعلام جرم كرد.
1398/06/04
14:21:08
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: تجارت , تحریم , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز