رییس مجمع نمایندگان استان یزد:

یزد پایلوت كشوری در طرح نیروگاه های خورشیدی شود

یزد پایلوت كشوری در طرح نیروگاه های خورشیدی شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس مجمع نمایندگان استان یزد، اظهار داشت: توسعه صادرات نقش مهمی در تأمین اعتبارات لازم برای تقویت زیرساخت های استان در حوزه های مختلف ایفا می كند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، «كمال دهقانی فیروزآبادی» در نهمین ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان كه با حضور وزیر نیرو و تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان این كه در سال های گذشته مدیران دستگاه های اجرایی تلاش های زیادی برای ایجاد و تقویت زیرساخت های توسعه ای انجام دادند، اظهار نمود: متأسفانه امروز شرایط اقتصادی دولت مثل گذشته نیست، بنابراین توسعه كشور در حوزه های مختلف به تدوین برنامه های راهبردی موثر نیاز دارد.
وی رفع موانع و چالش های اقتصاد مقاومتی همچون اولویت های جدی مسؤلان و مدیران اجرایی قرار گرفته است، اضافه كرد: توجه به توسعه صادرات همچون راهكارهای رونق تولید و تأمین اعتبار لازم برای توسعه پایدار می باشد.
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: استان یزد هم اكنون بهترین شرایط برای تبدیل شدن به پایلوت اجرای طرح نیروگاه های خورشیدی در كشور را دارد.
دهقانی تلاش های وزارت نیرو برای آبرسانی به روستاهای شهرستان تفت را همچون خدمات حائز اهمیت این وزارتخانه در استان یزد دانست و تصریح كرد: پیشنهاد می كنم استفاده از ظرفیت های مردمی و زیست محیطی یزد برای توسعه اقتصادی كشور در دستور كار مسؤلان و وزرای دولت قرار گیرد.
«محمدرضا صباغیان» نماینده مردم شهرستان های مهریز، بافق، بهاباد، خاتم و ابركوه در این نشست با بیان این كه بحث تأمین آب در استان یزد نسبت به دیگر استان های كشور از اولویت جدی تری برخوردار است، خاطرنشان كرد: توزیع آب در شهرستان های استان با عدالت و نظارت بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به لزوم پشتیبانی از تعاونی های بخش خصوصی در جهت اهداف و سیاست های اقتصادی مقاومتی، اظهار داشت: نظارت بر عرضه تسهیلات همچون لزوم های اجرایی در جهت اهداف اقتصادی مقاومتی است.
«سید ابوالفضل موسوی بیوكی» نماینده مردم یزد و اشكذر در مجلس با بیان این كه لایحه مشاركت خصوص در كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصویب شده است، تصریح كرد: توسعه اقتصادی كشور مستلزم مشاركت بخش خصوصی است.
این مسئول در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد تعادل در حوزه خروج و ورود ثروت در خدمات، خاطرنشان كرد: پشتیبانی از بخش خصوصی یزد در حقیت تقویت زیرساخت های توسعه این استان و در نهایت پشتیبانی از مردم ایران است.
موسوی بیوكی با بیان این كه یزد همچون استان های موثر در تولید برق و تقویت صادرات برق است، اظهار داشت: وزارت نیرو می تواند با ایجاد و تقویت زیرساخت های تولید برق استان یزد را برای صادرات برق یاری كند.
نماینده مردم یزد در مجلس در انتهای سخنان خود با بیان این كه جایگاه صنعت بانك و بورس در استان یزد خالی است، تصریح كرد: توجه ویژه به سه صنعت بانك، بورس و بیمه برای توسعه یزد ضروری می باشد.1398/06/22
14:40:43
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: برق , تولید , خدمات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز