تماس تلفنی روسیه با عربستان بعد از حملات نفتی

تماس تلفنی روسیه با عربستان بعد از حملات نفتی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر انرژی روسیه اعلام نمود به دنبال حملاتی كه ضد تاسیسات نفتی عربستان سعودی انجام شده، مقرر است روز دوشنبه با همتای سعودی خود تماس تلفنی داشته باشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، الكساندر نواك در پاسخ به این كه آیا روسیه همچنان باید برای پایبندی كامل به توافق جهانی كاهش تولید، میزان تولید نفت خویش را پایین بیاورد؟ گفت پارامترهای توافق جهانی كاهش تولید نفت تغییر نكرده است.

نواك به خبرنگاران اظهار داشت: همه باید به تعهداتی كه در ابوظبی با آنها موافقت كردیم به صورت كامل عمل كنند. اگر لزوم وجود داشته باشد و در صورت شرایط اضطراری ما همواره می توانیم دور هم گردآمده و درباره پارامترهای دیگر مذاكره نماییم اما هنوز صحبت درباره چنین موضوعی زود است.

بر اساس گزارش رویترز، نواك اظهار نمود نفت كافی در ذخایر جهانی برای پوشش كمبود احتمالی عرضه از جانب عربستان سعودی وجود دارد.

مقامات سعودی اعلام نمودند كه آتش سوزی بوجود آمده بعد از حملات پهپادی به تاسیسات نفتی حساس تحت كنترل قرار گرفته اما تولید ۵.۷ میلیون بشكه در روز معادل نیمی از ظرفیت تولید این كشور به همراه دو میلیارد فوت مكعب در روز گاز متوقف شده است.
محمد باركیندو، دبیركل اوپك هم روز دوشنبه درباره تحولات بازار نفت با فاتح بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی گفت و گو كرد.
یك منبع مطلع در اوپك اظهار داشت: این دو نفر از این كه وضعیت تحت كنترل مقامات سعودی قرار دارد، ابراز رضایت كرده و بر این نكته توافق داشتند كه به رصد بازار ادامه داده و ظرف چند روز آینده به صورت مرتب در تماس باشند. دیدار فوق العاده اوپك و متحدانش فعلا مطرح نیست.
1398/06/25
13:39:19
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز