در واكنش به ادعاهای بی اساس و واهی رژیم صهیونیستی و امارات در كنفرانس عمومی آژانس:

ایران: شفافیت حداكثری در برنامه هسته ای امارات و عدم انحراف از مقاصد صلح آمیز لازم است

ایران: شفافیت حداكثری در برنامه هسته ای امارات و عدم انحراف از مقاصد صلح آمیز لازم است خبرگزاری نفت و گاز: به دنبال ادعاهای بی اساس و واهی نماینده رژیم صهیونسیت و نیز اظهارات غیرمرتبط امارات در كنفرانس عمومی آژانس مقابل كشورمان، نماینده كشورمان در این جلسه به آنها واكنش جدی نشان داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نماینده كشورمان اظهار نمود: رژیم صهیونیستی با داشتن سابقه دیرینه در سیاست های فرصت طلبانه جهت انحراف توجهات از رفتارهای وحشیانه و غیرانسانی خود مقابل مردم فلسطین و دیگر كشورهای خاورمیانه، یكی از منابع اصلی بحران، بی ثباتی، رنج و خشم در تاریخ اخیر این منطقه بوده است.
وی ادامه داد: بسیار مضحك است رژیمی كه تمامی معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاحی را نادیده گرفته و همه انواع سلاح های كشتار جمعی را تولید كرده، بطور بی شرمانه ای یك كشور عضو ان. پی. تی را كه مواد و تاسیسات هسته ای اش تحت پادمان های آژانس می باشد، موعظه می كند. همه فعالیت های هسته ای ایران در شفاف ترین شیوه انجام می گیرد و تحت راستی آزمایی آژانس قرار دارد.
در بخش دیگری از این پاسخ، ضمن اشاره به اینكه باوجود حمایت جامعه بین المللی از برجام، با این وجود این رژیم و عده اندك دیگر، اقدامات خرابكارانه گسترده ای را جهت تضعیف این دستاورد انجام داده اند، آمده است: امیدواریم كه چنین تلاش های ناامید كننده ای سبب انحراف توجهات بین المللی از جرائم و جنایات رژیم اسرائیل و برنامه سلاح های هسته ای آن نشود. اسرائیل بایستی سلاح های هسته ای خودرا رها كند و بدون هیچ تاخیر یا پیش شرطی به معاهده عدم اشاعه پیوسته و همه تاسیسات هسته ای خودرا تحت پادمان های كامل آژانس قرار دهد.
در پاسخ به ادعاهای امارات نیز، نماینده كشورمان اظهار داشت: ایران، منشأ ثبات در منطقه است.

نماینده كشورمان ضمن اعلام اینكه ایران اهمیت بالایی را برای ایمنی هسته ای قائل بوده و دولت ها مسئولیت اصلی در این عرصه را دارند، اضافه كرد: ایران بالاترین استانداردها را در ساخت و راه اندازی تاسیسات هسته ای خود بكار گرفته و معتقد می باشد كه فرهنگ و ظرفیت های فنی ملی، عناصر ضروری برای بكارگیری استانداردها هستند و نمی توان به راحتی و با یك خرید فوری و واردات برخی تجهیزات، سوژه ایمنی را تكمیل نمود.
نماینده كشورمان در بخش دیگری از پاسخ خود با تاكید بر اینكه ایران بطور شفاف نشان داده كه منشا اصلی امنیت و ثبات در منطقه بوده و این را در موقعیت های گوناگون همچون مبارزه و شكست تروریسم كه توسط برخی دولت های داخل و خارج از منطقه ایجاد و تجهیز شدند، ثابت نموده، اضافه كرد: این دسته از دولت ها بطور شفاف و مكرر نشان داده اند كه در تجاوز به كشورها و وارد شدن در جنگ های ویرانگر هیچ تردیدی نداشته و حتی جهت رسیدن به اهداف نامشروعشان، از گروه های تروریستی شناخته شده بین المللی مانند القاعده و داعش حمایت و استفاده می نمایند.
در بخش پایانی واكنش كشورمان نیز آمده است: در صورتیكه استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای حق انكارناپذیر همه دولت ها است، با این وجود، ایران یك برنامه هسته ای شفاف و به خوبی تثبیت شده را دارد. ما قویا سفارش می نماییم كه تازه واردها به حوزه هسته ای در منطقه همچون امارات، شفافیت حداكثری را از خود نشان داده و از هر گونه انحراف در برنامه صلح آمیز هسته ای اجتناب كنند.
منبع:

1398/06/30
20:18:00
5.0 / 5
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز