ارائه دستاوردهای ایران در حوزه مبارزه با سرطان و رادیو داروها در حاشیه كنفرانس عمومی آژانس

ارائه دستاوردهای ایران در حوزه مبارزه با سرطان و رادیو داروها در حاشیه كنفرانس عمومی آژانس خبرگزاری نفت و گاز: در مجمع علمی جهانی ˮده سال اقدام در كنترل سرطان و راه های پیش روˮ كه در ایام دوم و سوم كنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی برگزار شد، رئیس سابق گروه تحقیقاتی رادیوایزوتوپ ها در پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای ایران در سخنانی با اشاره به تولید و كنترل كیفیت داروهای رادیو درمانی در ایران، دستاوردهای كشورمان طی یك دهه گذشته در این خصوص را تشریح نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دكتر شیبانی در ابتدای سخنان خود به روند توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در این عرصه در یك دهه گذاشته پرداخت و بر لزوم استفاده و بهره مندی از پتانسیل های ملی و بین المللی برای رسیدن به هدف مبارزه و كنترل سرطان اصرار كرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به سابقه طولانی همكاری ایران با آژانس از سال ۱۹۵۹ و استفاده از فن آوری صلح آمیز هسته ای خصوصاً در حوزه های درمانی، به خدمات گسترده ایران به بیماران در عرصه تولید دارو اشاره نمود و اضافه كرد: ایران طی ده سال گذشته، زیرساخت ها در عرصه تولید دستگاه های تشخیصی و درمانی را با كمك دولت، سمت ها و آژانس توسعه شایان توجهی داده است.
وی با اشاره به اینكه ایران الان می تواند تمامی تقاضاهای داخلی در حوزه پرتو درمانی را تامین كند، اضافه كرد: جمهوری اسلامی همین طور یكی از كشورهای به رسمیت شناخته شده در عرصه تامین ایزوتوپ ها در این عرصه در سطح جهانی می باشد.
شیبانی با بیان اینكه ایران در سال ۲۰۱۵ كمیته كنترل ملی سرطان را تاسیس كرده و بوسیله این كمیته، سیاست ها و قوانین حوزه مبارزه با سرطان را به روز نموده، اظهار داشت: ذیل این كمیته، برنامه ملی كنترل سرطان تهیه و تدوین شده و از ظرفیت همه نهادها در این كمیته استفاده می شود.
او همینطور با بیان اینكه ایران اقدامات گسترده ای را همچون در نوسازی آزمایشگاه و مراكز درمانی، تاسیس كارخانه های تولید دارو، و همین طور صادرات تولیدات به كشورهای نیازمند همچون ۱۸ كشور دنیا انجام داده، اضافه كرد: تمامی اقدامات ایران در تاسیسات و مراكز تولیدی و آزمایشگاه، برمبنای استانداردهای تخصصی آژانس می باشد.
منبع:

1398/06/31
20:49:22
5.0 / 5
4289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز