كاهش قابل توجه حوادث در صنعت پتروشیمی

كاهش قابل توجه حوادث در صنعت پتروشیمی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز یك مقام مسئول در بخش HSE شركت ملی صنایع هلدینگ خلیج فارس از كاهش قابل توجه حوادث پتروشیمی اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از اتفاقی كه در پتروشیمی بوعلی افتاد، به دنبال ایجاد آموزش های لازم در مدیریت بحران رفتیم و در همین راستا ۱۴۰ متخصص و كارشناس به كشورهای اروپایی صاحب سبك در این عرصه، اعزام كردیم كه این افراد هم بعد از ورود به ایران ۲۰۰ نفر دیگر را آموزش دادند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نوید نادرپور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایمنی و پدافند غیرعامل در شركت های پتروشیمی، اظهار نمود: دوره های كارآموزی و كارورزی گوناگونی را برای افراد مشغول در صنعت پتروشیمی برگزار می نماییم و چنانچه این افراد قابلیت ورود به سایت عملیاتی را داشته باشند، به منطقه اعزام خواهند شد.
وی با بیان این كه ۲۰۰۰ دوره در سال برای كاركنان حین خدمت برگزار می شود، خاطرنشان كرد: آموزش به ۶۰۰۰ پیمانكار هم جزو دیگر برنامه های ما بوده كه مجموع این مسائل باعث كاهش حوادث فردی در صنعت پتروشیمی شده است.
او با اشاره به اقدامات صورت گرفته دیگر در زمینه HSE اظهار داشت: برنامه ممیزی ایمنی و آتش نشانی در ۱۶ شركت پتروشیمی با مشاركت نیروهای داخلی و متخصصان خارجی صورت گرفته كه همچون مزایای آن می توان به تشخیص و اعلام ریسك های ایمنی و محیط زیستی در سطوح شركت های عملیاتی اشاره نمود.
وی كه در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاس سخن می گفت، با تاكید بر این مسئله كه این اقدام یكی از اولین كارهایی بود كه در صنایع ملی پتروشیمی كشور صورت گرفت و از این طریق توانستیم خیلی از نقصها را برطرف نماییم، اظهار نمود: برپایه این طرح باید هر سال ممیزی ایمنی و آتش نشانی تكرار شود، بنابراین تربیت ارزیاب و ممیز هم در دستور كار قرار گرفته است. به این طریق كه برای نیروهای متخصص دوره هایی را برگزار می نماییم تا نیروهای داخل كشور شركت ها خود ممیز ایمنی باشند.
به قول نادرپور در همین راستا تفاهم نامه ای را با سازمان غیرعامل امضاء كرده ایم كه برپایه آن ۲۱ شركت پتروشیمی مشتمل بر ۱۱۰۰ نفر از پرسنل به این دوره ها اعزام شدند و در مدت زمان هفت روز آموزش های لازم را می بینند.
وی با بیان این كه هم اكنون در منطقه عملیاتی ماهشهر پدافند غیرعامل به صورت رفتار درآمده است، تصریح كرد: با برنامه ریزی ها و اقداماتی كه صورت گرفت وظایف مدیریت بحران و فرماندهی حادثه تصویب گردید و الان اگر حادثه ای در این منطقه اتفاق بیفتد، افراد با شناخت از وظایف خود و سناریوهایی كه از قبل تعریف شده است می توانند وضعیت را مدیریت كنند.




منبع:

1398/07/06
22:56:35
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: آموزش , صنعت , عملیات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز