آخر نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و ۱ بعلاوه ۴

آخر نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و ۱ بعلاوه ۴ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و ۱+۴ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد پس از حدود یك ساعت به پایان رسید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نشست فوق العاده وزیران خارجه ایران و ۱+۴ بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی در اتاق مشورتی شورای امنیت سازمان ملل برگزار گردید.
وزیران خارجه ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به همراه فدریكا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه معاونان وزیران خارجه در این نشت حضور داشتند.
این نشست در حالی برگزار گردید كه ایران در سومین گام خود در جهت كاهش تعهدات برجامی اش گازدهی به سانتریفیوژهای نسل جدید خویش را در سطح تحقیق و توسعه در ۱۶ شهریور شروع كرده است.
سانتریفیوژهای جدید چند برابر سانتریفیوژهای فعلی ظرفیت دارند كه سانتریفیوژ IR۶s یكی از آنها است. هم چنین راه اندازی زنجیره ۲۰ تایی IR۴ و IR۶ هم انجام شده است. علاوه بر این گازدهی زنجیره ۱۰ تایی سانتریفیوژهای IR۵s در انتها مهلت گام سوم انجام می شود.
گام سوم كاهش تعهدات هسته ای ایران بعد از آن انجام شد كه مذاكرات ایران و كشورهای اروپایی با محوریت فرانسه برای رسیدن به توافقی كه بتواند در آن فروش نفت ایران و دریافت پول های حاصل از فروش آن به دست ایران برسد بی نتیجه ماند.
تلاش های فرانسه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در حالیكه رئیس جمهور روحانی هم در نیویورك به سر می برد ادامه داشت اما این كشورها به جای پرداختن به اجرای تعهداتشان یا كوشش برای وادار كردن آمریكا به اجرای معافیت های نفتی و مالی تنها بر روی ملاقات رییسان جمهور ایران و آمریكا متمركز شدند. این در شرایطی است كه مقامات كشورمان هرگونه ملاقات دو جانبه با رئیس جمهور آمریكا را رد كرده و ملاقات در قالب برجام را منوط به لغو تمامی تحریم ها ضد ایران اعلام نمودند.1398/07/09
22:49:58
5.0 / 5
4446
تگهای خبر: تحریم , راه اندازی , فروش , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز