مذاكرات روس ها و سعودی ها برای همكاری نفتی در آفریقا

مذاكرات روس ها و سعودی ها برای همكاری نفتی در آفریقا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز شركت لوك اویل روسیه سرگرم مذاكره با شركت آرامكوی سعودی درباره پروژه های مشترك احتمالی خارج از روسیه و عربستان سعودی و احیانا در نقاطی از آفریقاست.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، واگیت الكپروف، مدیرعامل شركت لوك اویل در حاشیه جلسه روسیه-آفریقا در سوچی اظهار داشت: ما به صورت مداوم درباره فرصت های مشترك با سعودی ها همچون علایق آنها در كشورهای ثالث در آفریقا مذاكره می نماییم اما این مذاكرات هم چنان در مرحله مطالعه و گفتگو است. ایشان در ادامه اضافه كرد: این شركت ها هم اكنون سرگرم مذاكره درباره همكاری در ازبكستان نیستند.

الكپروف همینطور اظهار نمود: لوك اویل به دنبال افزایش همكاری با شركت انی در جمهوری كنگو است.

اوایل امسال لوك اویل سهم ۲۵ درصدی در مجوز فراساحلی Marine XII جمهوری كنگو كه انی اپراتور آن است و ۶۵ درصد سهم دارد را به دست آورد. شركت ملی نفت كنگو هم در این پروژه ۱۰ درصد سهم دارد.

مدیرعامل لوك اویل اظهار داشت: این شركت در بودجه و سایر پارامترهای اقتصادی، قیمت نفت را حدود ۶۰ دلار در هر بشكه پیشبینی كرده است، پروژه های آفریقایی كه این شركت برای حضور در آنها علاقمند است، در این قیمت از نظر اقتصادی قابل توجیه هستند.

بر اساس گزارش پلاتس، لوك اویل سرگرم برنامه ریزی امضای توافق های جدید با شركای آفریقایی در این جلسه است و درباره سهمی در دو پروژه تولید در نیجریه با شركت پتروبراس برزیل مذاكره نكرده است. وزارت نفت نیجریه اعلام نموده كه لوك اویل مایل است سهم پتروبراس را خریداری كند.

همچنین خبرگزاری ریانووستی به نقل از مدیرعامل لوك اویل نوشت: وی مخالف هر گونه تغییر در توافق محدودیت عرضه اوپك و متحدانش است. الكپروف گفته است كه من موافق حفظ پیمان در شكل فعلی تا آوریل هستم كه زمان اجرای توافق محدودیت عرضه تمام می شود.

منابع آگاه در اوپك به رویترز اعلام نمودند این گروه با وجود پایبندی همه اعضا به پیمان فعلی، به علت نگرانی ها نسبت به رشد ضعیف تقاضا در سال ۲۰۲۰، در نشست رسمی دسامبر خود كاهش بیشتر تولید را مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع:

1398/08/02
23:53:05
5.0 / 5
4155
تگهای خبر: اوپك , تولید , خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز