معافیت دو ساله آمریكا برای اداره میدان گازی ایران

معافیت دو ساله آمریكا برای اداره میدان گازی ایران خبرگزاری نفت و گاز: وزارت خزانه داری آمریكا مجوز شركت ˮسریكا انرژیˮ برای اداره میدان Rhum در دریای شمال كه شركت ملی نفت ایران 50 درصد در آن سهم دارد را به مدت دو سال دیگر تمدید كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، معافیت صادره از طرف دفتر كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا به شركت های آمریكایی مانند تامین كنندگان خدمات میدان نفتی اجازه می دهد با وجود تحریم های واشنگتن مقابل ایران، در این میدان فعالیت كنند.

معافیت یك ساله ابتدا در ماه اكتبر سال ۲۰۱۸ و بعد از اعلام تحریم های آمریكا مقابل ایران اعلام گردید و معافیت جدید تا ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد.

میچ فلگ، مدیرعامل شركت "سریكا انرژی" اظهار نمود: میدان Rhum سومین میدان بزرگ تولیدكننده گاز در دریای شمال انگلیس در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ است.

وی در اطلاعیه ای اظهار داشت: دریافت این مجوز و تضمین مربوط به آن، نتیجه فوق العاده ای است كه از این دارایی باارزش انگلیسی حمایت می كند.

بر اساس گزارش رویترز، سریكا ۵۰ درصد سهم در میدان Rhum دارد كه سال میلادی گذشته از شركت BP خریداری كرد. سهم ایران از درآمد این میدان در یك حساب امانی گذاشته می شود.

منبع:

1398/08/03
22:55:59
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز