لاریجانی:

آمریكا با حقه بازی دنبال فشار بر ایران است

آمریكا با حقه بازی دنبال فشار بر ایران است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سقف جریان مقاومت از تروریست ها جداست اما برخی ها به عمد می كوشند این دو را به هم بیامیزند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در همایش "مجاهدان در غربت" در دامغان، اظهار نمود: اگر صحنه خاورمیانه را جلوی روی شان{غربی ها} بگذارید به روشنی درمی یابند كه مقاومت جریان زنده ای است؛ با این وجود تلاش می كنند مقاومت را با حركت های كور تروریستی یكی كنند.
وی صیانت از این جریان زنده را ضروری خواند و اضافه كرد: صفوف مقاومت و تروریسم، هم در روش و هم در هدف تفاوت ماهوی دارند. اما غرب به عمد می كوشد كه این دو را با هم قاطی كرده و یكی جلوه كند.
وی اضافه كرد: یك فكر مجاهدانه نه برای ستم به مردم كه برای وصل الهی است. از همین رو كه مجاهدان جان فدا می كنند تا مایه راحتی خلق باشند. این در شرایطی است كه تروریست ها برای اشاعه ترور و وحشت آمده اند و این مهم را در صحنه شهادت شهید حججی به عینه می توان دید.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این كه حزب الله جان می دهد تا ملتش در آسایش باشند، اظهار داشت: مجاهدان یمنی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته تا آرامش را برای مردمشان به ارمغان بیاورند.
لاریجانی با بیان این كه مجاهدان نه در مقام غربت كه در مقام عزت اند، اضافه كرد: كشورهای غربی در همه محاسبات شان به قدرت مقاومت توجه دارند. امروز همه می دانند حزب الله، حماس و مجاهدان یمنی در منطقه تاثیرگذارند. همین اثرگذاری حماس و مقاومت است كه اجازه نمی دهد "معامله قرن" محقق شود.
وی صیانت از جریان زنده مقاومت را ضروری خواند و اضافه كرد: صفوف مقاومت و تروریسم چه در روش و چه در هدف در تقابل با هم هستند.
لاریجانی طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته ای را حقه بازی آمریكایی ها خواند و تصریح كرد: جمهوری اسلامی گرفتار حقه بازی آمریكایی است و گرنه آنها به خوبی می دانند كه ایران به دنبال بمب هسته ای نیست.
وی با بیان این كه رژیم غاصب اسرائیل تنها كشور خاورمیانه است كه ۱۰۰ تا ۲۰۰ بمب هسته ای دارد، اظهار داشت: همین زرادخانه صهیونیست ها برای قتل عام در خاورمیانه كفایت می كند.
وی با بیان این كه آمریكا به دنبال محاصره ایران است، اضافه كرد: آمریكایی ها همه توان خویش را در جهت آزار و اذیت مردم ایران و تحمیل فشار بر آنها به كار گرفته اند.
لاریجانی با طرح این پرسش كه "چرا مسلمانان دست به استقامت می زنند؟"، اظهار داشت: مهم ترین دلیل مقاومت ملت ها این است كه هیچ راهی جز مقاومت برای آنها نمی گذارند.
وی افزود: آمریكایی ها یك میلیون عراقی را به كشتن دادند حالا می گویند اشتباه كردیم. جنگ را به ایران تحمیل كردند، در لبنان، فلسطین و یمن هم همین گونه رفتار كردند.
لاریجانی با بیان این كه جریان مقاومت در غربت نیست، اظهار داشت: مقاومت امروز خویش را به خوبی نشان داده است و غربی ها هم این مهم را در محاسبات خود می آورند.
وی در اثبات این مهم افزود: آنها می خواستند همه چیز را در یمن ظرف دو سه هفته تمام كنند. اما پنج، شش سال است كه گرفتار شده اند. ۶۰ تا ۷۰ سال است كه می كوشند ریشه فلسطین را بكنند اما نمی توانند. همچنان كه هفت تا هشت سال است در سوریه دست به همه كاری زده اند اما موفق نشده اند.
وی خطاب به غربی ها اظهار داشت: وقتی یك ملت را در فلسطین آواره كردید، ده ها طرح عرضه دادید ولی به مفاد هیچ كدام شان پایبند نبودید. بدیهی است كه امروز هم به طرح مزخرف قرن تان توجه نكنند.
وی به سخنان ترامپ پس از كشتن ابوبكر البغدادی اشاره و خاطرنشان كرد: حرف های ترامپ یك نكته مهم هم داشت كه البته قبلا هم آنرا گفته بودند اما ترامپ به شیوه صریح تری آنرا بیان كرد.
لاریجانی با بیان این كه ترامپ به صراحت اعلام نموده كه در جاهایی كه نفت می باشد، می مانند، افزود: آنها كشت و كشتار راه انداخته اند و حالا می گویند نفت آنها را می خواهند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این كه استقامت در راه، یك امر كلیدی است، اضافه كرد: مهمترین خصوصیت پیامبر اكرم(ص) كه "رحمة للعالمین" است هم همین مدارا و استقامت در راهست.1398/08/12
15:03:07
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: خاورمیانه , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز