آژانس انتقال گاز UF6 به تاسیسات فردو را تایید نمود

آژانس انتقال گاز UF6 به تاسیسات فردو را تایید نمود خبرگزاری نفت و گاز: سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت كه آژانس انتقال گاز UF6 به تاسیسات فردو را تایید كرده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنج شنبه تایید نمود كه ایران گاز هگزافلوراید اورانیوم(UF6) را به تاسیسات غنی سازی سوخت فردو انتقال داده است.
یك سخنگوی آژانس انرژی اتمی اظهار داشت: آژانس، انتقال یك سیلندر UF6 طبیعی را از تاسیسات غنی سازی سوخت در نطنز به FFEP (مجتمع فردو) و اتصال آن به FFEP را برای آماده سازی رساندن UF6 به دو زنجیره سانتریفیوژهای IR-1، راستی آزمایی كرده است.
مطابق گفته این سخنگو، كرنل فروتا، مدیركل موقت آژانس انرژی اتمی، گزارشی را درباره اجرای تعهدات هسته ای ایران در قالب برجام و در زمینه فعالیت های آن در FFEP به شورای حكام آژانس عرضه كرده است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این اظهارات سخنگوی آژانس انرژی اتمی به دنبال این مطرح می شود كه با بیان آغاز گام چهارم كاهش تعهدات هسته ای ایران از طرف رئیس جمهور ایران در روز چهارشنبه، بهروز كمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز پنج شنبه اعلام نمود دو هزار كیلو هگزافلوراید اورانیوم به سایت فردو انتقال یافته و به لوله های خوراك سانتریفیوژ تحت نظر بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی متصل شده است.
منبع:

1398/08/17
17:28:20
5.0 / 5
4175
تگهای خبر: انرژی , سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز