كاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپك

كاهش قیمت نفت در آستانه نشست اوپك به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت های نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر تردیدها نسبت به توافق اوپك و روسیه برای تمدید كاهش تولید است و همینطور انتشار آمار افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریكا كاهش یافت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۳۲ سنت یا ۰. ۶ درصد كاهش نسبت به قیمت نهایی معاملات سه شنبه، به ۵۷. ۶۷ دلار در هر بشكه رسید.

به گفته معامله گران، بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت تحت تاثیر گزارش روز سه شنبه موسسه آمریكن پترولیوم كه نشان داد ذخایر نفت خام آمریكا در هفته منتهی به ۲۴ نوامبر، به میزان ۱. ۸ میلیون بشكه افزایش یافت و به ۴۵۷. ۳ میلیون بشكه رسید با كاهش مواجه شد. آمار رسمی ذخایر نفت آمریكا بعد از ظهر روز چهارشنبه منتشر می گردد.

وست تگزاس اینترمدیت همینطور با از سرگیری تدریجی فعالیت خط لوله كی استون كه نفت كانادا را به آمریكا منتقل می كند، تحت فشار منفی قرار گرفت.

بهای معاملات نفت برنت كه قیمت پایه برای بازار بین المللی است، ۴۷ سنت یا ۰. ۷ درصد كاهش یافت و به ۶۳. ۱۴ دلار در هر بشكه رسید.

قیمت های نفت امسال تحت تاثیر پیمان تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك برای كاهش حدود ۱. ۸ میلیون بشكه در روز از تولیدشان، بهبود یافته و نفت برنت ۴۰ درصد از اواسط سال ۲۰۱۷ تابحال رشد قیمت داشته است.

این توافق در مارس سال ۲۰۱۸ به آخر می رسد، اما اوپك روز پنج شنبه نشست رسمی خویش را برگزار می كند و انتظار می رود در این نشست تمدید توافق كاهش تولید مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات آسیا اقیانوسیه در شركت كارگزاری OANDA، اظهاراتی كه به گوش می رسد نشان داده است عربستان سعودی و روسیه هنوز به هماهنگی كامل نرسیده اند.

بر اساس گزارش رویترز، منابع اوپك بعد از نگرانی مسكو نسبت به داغ شدن بازار اظهار كردند انتظار می رود اوپك و روسیه توافق كاهش تولید را تا آخر سال ۲۰۱۸ تمدید كنند، اما گزینه ای برای بازبینی این توافق در ژوین وجود خواهد داشت.

اكثر تحلیلگران بر این باورند تمدید كاهش تولید برای حفظ تعادل بازارهای نفت ضروری بوده و به بهبود اقتصادهای كشورهای صادركننده نفت كمك می نماید. 

1396/09/08
19:55:54
5.0 / 5
4585
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز