ریابكوف:

نباید بعد از گزارش اخیر آژانس درباره ایران شایعه پراكنی كرد

نباید بعد از گزارش اخیر آژانس درباره ایران شایعه پراكنی كرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون وزیر امور خارجه روسیه به ادعای پادمانی آژانس درباره یافت شدن ذرات اورانیم در مكانی در ایران واكنش نشان داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از اسپوتنیك، سرگئی ریابكوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره ادعای پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص یافت شدن ذرات اورانیوم در مكانی در ایران، اظهار داشت كه نیازی نیست به دنبال این رویداد، شایعه پراكنی شود.
ریابكوف همینطور تصریح كرد كه هر دو طرف [ایران و آژانس انرژی اتمی] باید وضعیت را به صورت صحیح تشریح كنند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، موضع این مقام روسی درباره گزارش آژانس انرژی اتمی در حالی مطرح می شود كه كاظم غریب آبادی، نماینده ایران در آژانس هم در واكنش به این بخش از گزارش آژانس در مورد مكانی در ایران، گفته است: از همان ابتدا و از زمانی كه آژانس، ایران را آگاه كرد كه برخی سوالات در مورد یك مكان خاص دارد، ایران موافقت نمود وارد یك تعامل مثبت با آژانس برای شفاف كردن وضعیت و رسیدگی به سوالات مرتبط شود. ایران با نشان دادن نهایت همكاری و شفافیت، متعاقبا دسترسی لازم را برای آژانس فراهم نمود.
او افزود: همان گونه كه توسط مقامات آژانس هم در موقعیت های مختلف تاكید شد، تعامل بین آژانس و ایران در مورد این مورد در حال انجام شدن است. بنابراین، هرگونه كوشش برای پیش داوری و عرضه ارزیابی زودهنگام و خام، صرفاً در جهت مصادره این مورد در جهت مقاصد سیاسی است.
نماینده ایران تصریح كرد كه "وجود اینگونه سوالات در تعاملات بین آژانس و كشورهای عضو امری معمول و عادی بوده و در صورتی كه دو طرف برای حل آن در تعامل هستند، نباید با اغراض سیاسی مورد سوءاستفاده و بزرگ نمایی واقع شود."
منبع:

1398/08/25
01:51:44
5.0 / 5
4355
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز