كاهش كم سابقه پالایش نفت آمریكا

كاهش كم سابقه پالایش نفت آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: پالایشگاه ها در سراسر آمریكا برای اولین بار از زمان بحران سال 2009-2008 به سبب تقاضا كمتر برای محصولات نفتی، از شروع سال 2019 تابحال مجموع پالایش نفت خام را كاهش داده اند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، پالایشگاه های نفت آمریكایی در مواجهه با ضعیف شدن تقاضا در بازارهای داخلی و خارجی در بحبوحه اشباع عرضه سوخت در آسیا، امسال حجم پالایش نفت خام را كاهش داده اند. كاهش نرخ پالایش به پالایشگاه ها كمك كرده است از اشباع عرضه سوخت اجتناب كنند اما پالایش كمتر موجب اشباع عرضه نفت خام شده است. در نتیجه بالا رفتن سطح ذخایر نفت خام، قیمت های نفت را تحت فشار كاهشی قرار داده است.

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریكا، ذخایر نفت این كشور در هفته منتهی به ۱۵ نوامبر به میزان ۱.۴ میلیون بشكه رشد كرده است. ذخایر نفت در كاشینگ اوكلاهاما كه هاب تحویل معاملات نفت می باشد، به میزان ۲.۳ میلیون بشكه كاهش پیدا كرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا اعلام نموده نرخ استفاده از ظرفیت پالایشگاه های نفت آمریكا در هفته منتهی به ۱۵ نوامبر، به ۸۹.۵ درصد رسیده در صورتیكه طی مدت مشابه سال قبل این نرخ ۹۲.۷ درصد و در هفته منتهی به ۱۷ نوامبر دو سال پیش ۹۱.۳ درصد بود.

میانگین روزانه ورود نفت خام به پالایشگاه ها از شروع امسال تابحال ۱۶.۵۹۳ میلیون بشكه در روز بوده است كه كمتر از ۱۶.۹۰۸ میلیون بشكه در روز در مدت مشابه سال قبل است و ۱.۹ درصد كاهش سالانه نشان میدهد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، علت كاهش ورودی نفت به پالایشگاه های آمریكایی تا حدودی به سبب تعطیلی مجتمع پالایش شركت "فیلادلفیا انرژی سولوشنز" با مجموع ظرفیت ۳۳۵ هزار بشكه در روز بوده است.

منبع:

1398/09/04
22:52:14
5.0 / 5
4884
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز