چین:

برای حفظ برجام تلاش می نماییم

برای حفظ برجام تلاش می نماییم به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح كرد كه مساله هسته ای ایران بخش مهمی از همكاری استراتژیك ایران و چین را تشكیل می دهد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت وزارت خارجه چین، هوآ چان یینگ سخنگوی این وزارتخانه روز دوشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در مورد دیدار سید عباس عراقچی، معاون سیاسی ظریف با مشاور وزیر امور خارجه چین اظهار داشت: خروج آمریكا از برجام و اعمال فشار حداكثری ضد ایران سبب تداوم تنش هایی شده است كه امكان دارد به فروپاشی كامل این توافق منجر شود. تحت این شرایط، ما جائو شی، مشاور وزیر خارجه با عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران اول دسامبر در پكم به گفتگو پرداخت.
وی ادامه داد: آنها به تبادل نظر گسترده در مورد مسائل مختلفی شامل وضعیت هسته ای ایران و اجرای برجام پرداختند. دو طرف بر تقویت روابط، تدوام همكاری ها به منظور اجرای كامل و موثر برجام، حفاظت از نظم بین المللی برپایه مقررات بین المللی، پایبندی به توافق های سیاسی و دیپلماتیك و همینطور حفظ صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی توافق كردند.
هوآ چان یینگ در ادامه خاطرنشان كرد: ایران و چین شركای جامع استراتژیك هستند. دو طرف به اجرای توافق، تداوم تقویت اعتماد دوجانبه سیاسی، گسترش همكاریهای اساسی و افزایش شراكت جامع استراتژیك ادامه میدهیم تا دو كشور و ملت شان از این فواید بهره مند شوند. مساله هسته ای ایران بخش مهمی از همكاری استراتژیك ایران و چین را تشكیل می دهد و دو كشور برای حفظ برجام تلاش خواهند كرد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه كشورمان و ما جائو شی معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، روز یكشنبه آخرین تحولات برجام و پیرامون آنرا مورد بحث و بررسی قرار دادند.
عراقچی در كنفرانس خبری با اشاره به اینكه در نشست مشورتی با همتای چینی خود در مورد جنبه های مختلف برجام گفتگو و رایزنی كرده اضافه كرد: ما همواره با دوستان چینی از آغاز برجام در ارتباط بودیم و همیشه با آنها در مورد موضوعات مربوط به برجام مشورت كردیم.
وی خاطرنشان كرد: برجام توافقی منطبق با رای شورای امنیت است و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت این توافق بین المللی را تصویب كرده و تصمیم آمریكا بعنوان یك عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل برای خروج از این توافق نامه بین المللی، نقض مصوبه شورای امنیت است.
1398/09/12
14:58:34
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: مشاور , وزارتخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز