آدرس جایگاههای سی ان جی در تهران

آدرس جایگاههای سی ان جی در تهران خبرگزاری نفت و گاز: افزایش تقاضا جهت استفاده از سی ان جی بعد از سهمیه بندی بنزین با رشد قابل توجهی در حال حركت است و آن طور كه مسئولان اعلام نموده اند، تعداد جایگاه های عرضه سی ان جی در استان تهران 274 باب است و بطور میانگین ماهانه 150 میلیون مترمكعب سی ان جی در سطح استان تهران به خودرو ها عرضه می شود كه این رقم معادل یك سوم ظرفیت موجود است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی فشرده به خودرو ها در حالی روزانه ۲ میلیون مترمكعب افزایش یافته است. مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران قبل از این پیش بینی كرده بود میزان مصرف سی ان جی در كشور در بلندمدت و با اجرای سیاست های تشویقی و حمایتی به روزانه ۲۴ میلیون مترمكعب افزایش یابد.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اولین ساعت روز جمعه (۲۴ آبان ماه امسال)، اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور را اعلام نمود. هدف از اجرای این طرح كنترل مصرف بی رویه سوخت در كشور، افزایش توان صادراتی و پرداخت منابع حاصل از طرح به صورت مستقیم به اقشار كم درآمد اعلام شده است.
در مجموع آبان ماه امسال ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار مترمكعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) به خودرو های گازسوز پایتخت عرضه شده است كه در مقایسه با مهرماه با ۵۵ میلیون و ۶۴ هزار مترمكعب، حدود ۵ میلیون مترمكعب (۹.۹ درصد) افزایش نشان میدهد. این افزایش ۱۰ درصدی در حالی محقق شده است كه طرح مدیریت مصرف سوخت در كشور در هفت روز مانده به انتها آبان ماه (جمعه، ۲۴ آبان ماه) اعلام و اجرایی شد و میزان افزایش در ماه آذر در شهر تهران و دیگر استانها بیشتر از این خواهد بود.
مجموع مصرف گاز طبیعی خودرو ها در آبان ماه ۶۰۳ میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۸ مترمكعب اعلام شده و این در حالیست كه مجموع مصرف گاز طبیعی (سی ان جی) در خودرو های گازسوز در مهرماه امسال ۵۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۱۳۵ مترمكعب بوده است.
اما حسن قلی پور - مدیر طرح سی ان جی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی - مقدار مصرف گاز طبیعی فشرده در خودرو ها را در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال ۳۴۰ میلیون مترمكعب اعلام نمود كه این میزان از مصرف میانگین روزانه ۲۱ میلیون و ۲۵۰ هزار مترمكعب سی ان جی در كشور حكایت دارد.
قلی پور تاكید كرده كه بیشترین مقدار مصرف سی ان جی كشور در آبان ماه امسال مربوط به منطقه تهران با ۶۰ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۵۲۸ مترمكعب و كمترین آن مربوط به منطقه چابهار با ۲۶۸ هزار و ۷۷۹ مترمكعب بوده است.
بگفته وی، میانگین روزانه مصرف سی ان جی در ۱۶ روز ابتدایی آذرماه امسال در حالی به صورت روزانه ۲۱ میلیون مترمكعب ثبت شده است كه تا قبل از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، بطور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمكعب بوده است.
بنا بر اعلام، ۵۰ درصد از ظرفیت اسمی عرضه گاز طبیعی (سی ان جی) به خودرو ها الان خالی است و امكان عرضه دوبرابری گاز طبیعی به خودرو های دوگانه سوز تا بیشتر از ۴۰ میلیون مترمكعب نیز وجود دارد.
الان حدود ۲۴۷۸ باب جایگاه عرضه سی ان جی در كشور وجود دارد و ۹۱ باب جایگاه عرضه نیز در حال ساخت است و بطور میانگین روزانه ۱۹.۳ میلیون مترمكعب گاز طبیعی فشرده در سراسر جایگاه های عرضه سی ان جی كشور توزیع می شود.
این رقم در ایام اخیر، روزانه ۲ میلیون مترمكعب افزایش یافته است. تعداد جایگاه های عرضه سی ان جی در استان تهران ۲۷۴ باب است و بطور میانگین ماهانه ۱۵۰ میلیون مترمكعب سی ان جی در سطح استان تهران به خودرو ها عرضه می شود كه این رقم معادل یك سوم ظرفیت موجود است. آدرس جایگاه های عرضه سی ان جی در تهران در جداول زیر ذكر شده است.
منبع:

1398/09/21
20:25:26
5.0 / 5
3843
تگهای خبر: بنزین , پخش , سوخت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز