در قالب تفاهم نامه ای صورت می گیرد

انجام مطالعات اكتشاف نفت در شمال غرب كشور

انجام مطالعات اكتشاف نفت در شمال غرب كشور به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دو قرارداد اجرایی بین دانشگاه های صنعتی سهند و تبریز و مدیریت اكتشاف نفت شركت ملی نفت ایران به امضاء رسید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهم نامه مقرر است مطالعات اولیه اكتشاف نفت و گاز در شمال غرب كشور انجام گیرد. در این مراسم، دكترقره باغی، رئیس دانشگاه صنعتی سهند، با اشاره به روند مثبت ارتباط دانشگاه و صنعت نفت، بر شعار ما می توانیم تاكید داشت و اظهار نمود: با اجرای قراردادهای كاربردی در سطح استان و كشور، وابستگی به كشورهای خارجی كاهش خواهد یافت.
دكترمجیدی، رئیس دانشگاه تبریز، با اشاره به عدم اعتماد مسئولان و صنایع به دانشگاه ها در گذشته، ابراز امیدواری كرد كه پشتیبانی از نخبگان دانشگاهی می تواند قدم های جهشی خصوصاً در دانشگاه های نسل سوم به همراه داشته باشد.
مهندس سیدصالح هندی، مدیر مدیریت اكتشاف نفت با اشاره به نقش دانشگاه های نسل سوم در توسعه و شكوفایی كشور و منطقه و با اشاره به نظر وزیر نفت به استفاده از توانمندی های منطقه ای، این دو پروژه را معرفی نمود.
وی اشاره كرد: با عنایت به ظرفیت های پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه در منطقه شمال كشور، كشف و تولید نفت و گاز بصورت مستقیم در این منطقه، می تواند منجر به كاهش هزینه های حمل و نقل و همین طور توسعه منطقه شود.
مدیر مدیریت اكتشاف نفت، با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه های صنعتی سهند و تبریز در اجرای پروژه های متعدد، ابراز امیدواری كرد كه با اجرای موفق این پروژه ها، فازهای عملیاتی بعدی نیز با همكاری این دانشگاه ها انجام گیرد.
دكتررضا فلاحت، مجری پروژه مطالعات اولیه اكتشاف نفت در شمال غرب كشور، كه با مدیریت دانشگاه صنعتی سهند اجرا می شود، اظهار نمود: در طول این پروژه، ساختارها و حوضه های مناسب تجمع نفت و گاز شناسایی و همین طور تاثیر گسل ها و گنبدهای نمكی در شكل گیری این حوضه ها اقدام خواهد شد.
برمبنای اعلام وزارت علوم، نتایج این پروژه می تواند در مطالعات زلزله خیزی منطقه شمال غرب كشور نیز مورد استفاده قرار گیرد.1398/09/24
12:01:04
5.0 / 5
4173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز