نفت در بازار جهانی گران تر شد

نفت در بازار جهانی گران تر شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بهای نفت در معاملات روز جمعه بازار جهانی با كاسته شدن از تنش های تجاری میان آمریكا و چین نزدیك به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر ایستاد و در راه ثبت سومین رشد هفتگی متوالی قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت پنج سنت یا ۰.۰۸ درصد افزایش پیدا كرد و به ۶۶ دلار و ۵۹ سنت در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا هشت۴۳ سنت یا ۰.۱۳ درصد كاهش پیدا كرد و به ۶۱ دلار و ۱۰ سنت در هر بشكه رسید.

پیشرفت در حل مناقشه تجاری طولانی مدت میان آمریكا و چین كه بزرگترین مصرف كنندگان نفت جهان هستند، انتظارات برای تقاضای بیشتر برای انرژی در سال میلادی آینده را تقویت كرده است.

چین روز پنج شنبه لیستی از معافیت ها از تعرفه واردات برای شش محصولات نفتی و شیمیایی آمریكا را اعلام نمود. این اقدام در جهت توافق مقدماتی كه دو كشور یك هفته پیش اعلام نمودند و مقرر است در ابتدای ژانویه امضا شود، صورت گرفت.

تحلیلگران گروه بانكی ANZ در یادداشتی اعلام نمودند كه ابهامات كمتر عامل خوشبینی بازار به دورنمای ۲۰۲۰ بوده است.

بانكهای جی پی مورگان و گلدمن ساكس هفته جاری دورنمای قیمت نفت را به دنبال تصمیم اخیر اوپك برای تشدید كاهش تولید و بهبود دورنمای تجارت جهانی بالا بردند.

اوپك و متحدانش شامل روسیه در اوایل دسامبر موافقت كردند میزان كاهش تولید نفت خویش را ۵۰۰ هزار بشكه در روز دیگر افزایش داده و عرضه خویش را از اول ژانویه ۱.۷ میلیون بشكه در روز محدود كنند.

علاوه بر بهبود روابط تجاری آمریكا و چین، عامل دیگری كه از قیمتهای نفت پشتیبانی كرد، افت سطح ذخایر آمریكا بود. اداره اطلاعات انرژی آمریكا روز چهارشنبه اعلام نمود ذخایر نفت این كشور در هفته منتهی به ۱۳ دسامبر به میزان ۱.۱ میلیون بشكه كاهش پیدا كرده و به ۴۴۶.۸ میلیون بشكه رسیده است.

بر اساس گزارش رویترز، گزارش هفتگی شركت بیكرهیوز درباره شمار دكلهای حفاری نفت آمریكا هم روز جمعه منتشر خواهد شد. شركتهای حفاری آمریكایی در هفته منتهی به ۱۳ دسامبر چهار حلقه به شمار دكلهای حفاری اضافه كرده و شمار آنها را به ۶۶۷ حلقه رساندند.
1398/09/29
19:25:16
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز