رایزنی امروز تروئیكای اروپا درباره برجام

رایزنی امروز تروئیكای اروپا درباره برجام خبرگزاری نفت و گاز: وزیران امورخارجه تروئیكای اروپا مقرر است امروز درباره توافق هسته ای بحث و رایزنی كنند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی اتحادیه اروپا اعلام نمود كه وزیران امورخارجه انگلیس، فرانسه و آلمان(تروئیكای اروپا ) مقرر است امروز (سه شنبه) درباره موضع خود درباب توافق هسته ای با ایران بحث و گفت و گو كنند.
این رایزنی ها در حالی انجام می شود كه وزیران امورخارجه تمامی كشورهای اتحادیه اروپا مقرر است روز جمعه یك نشست برگزار كنند.
به گفته این سخنگو، وزیران تروئیكای اروپا امروز همین طور در جلسه ای دیگر با حضور همتای ایتالیایی خود درباره لیبی رایزنی خواهند كرد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جمهوری اسلامی ایران یك شنبه شب در اطلاعیه ای گام پنجم و نهایی كاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام نمود. ازین رو، ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.
تروئیكای اروپا بعد از اعلام تصمیم ایران نیز بدون اشاره به خروج یك جانبه آمریكا از برجام و قصور خود در جبران بازگشت تحریم ها مقابل كشورمان در اطلاعیه ای مشترك با طرح ادعای واهی "انجام اقدامات خشونت آمیز توسط ایران" خواهان پرهیز از این اقدامات و خواهان از سر گرفته شدن رعایت مفاد گنجانده شده در توافق هسته ای سال 2015 با قدرت های جهانی شدند.
وزیر امورخارجه كشورمان با اشاره به گام پنجم ایران در كاهش تعهدات برجامی اصرار كرد كه این اقدام در قالب برجام برداشته شده است.
محمد جواد ظریف در صفحه توییتر خود نوشت: بعنوان پنجمین و آخرین گام جبرانی ذیل پاراگراف ۳۶ برجام، از این پس، تعداد سانتریفیوژها هیچ محدودیتی نخواهد داشت. این گام در قالب برجام است و همه پنج گام در صورت اجرای موثر تعهدات متقابل، برگشت پذیر است. همكاری كامل ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه خواهد یافت.
منبع:

1398/10/19
23:35:59
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: انرژی , تحریم , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز