انتقاد روسیه از دروغ پردازی آمریكا درباره برنامه غنی سازی ایران

انتقاد روسیه از دروغ پردازی آمریكا درباره برنامه غنی سازی ایران خبرگزاری نفت و گاز: وزارت خارجه روسیه در اطلاعیه ای به شدت از تحریف واقعیت و اسطوره سازی نماینده ویژه آمریكا در امور ایران درباره برنامه هسته ای تهران انتقاد نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه روسیه به شدت از ادعاهای «برایان هوك» نماینده ویژه آمریكا در امور ایران درباب معیارهای سازمان ملل كه ایران را از كارهای غنی سازی منع می كند انتقاد و آنرا اسطوره سازی و تحریف واقعیت توصیف كرد.
بر اساس گزارش العالم، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: «باعث تاسف است كه چنین اسطوره سازی در سخنان هوك به صورتی به رویكرد آمریكا درباره عدم انتشار هسته ای تبدیل گشته است. افسوس كه پیچاندن آشكار حقایق شناخته شده، به كار معمول نماینده یكی از بزرگترین قدرت های جهان تبدیل گشته و اختیاراتی را درباره عدم اشاعه هسته ای ادعا می كند.»
بر اساس گفته وزارت امور خارجه روسیه، اظهارات هوك در واقع شورای امنیت سازمان ملل را متهم به تصویب قطعنامه ای كرده كه بر خلاف معاهده عدم اشاعه هسته ای است.
وزارت خارجه روسیه اشاره كرد: «این پیمان به تمامی كشورهایی كه آنرا امضا كرده اند حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را می دهد. ماده چهارم این پیمان اعلام می كند كه هیچ چیزی در این پیمان نباید به شكلی تفسیر شود كه بر حق خلل ناپذیر تمامی اعضای این پیمان برای توسعه تحقیقات، تولید و استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز بدون تبعیض و در انطباق با ماده اول و دوم این معاهده تاثیر بگذارد.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما تلاش ها برای معرفی كردن رویكرهای ملی آمریكا ونیازمندی هایش بعنوان معیارهای بین المللی را به خصوص تحت نام سازمان ملل را رد می نماییم و هیچ كسی به آمریكا این اختیار را نداده كه چنین اقدامی كند.»
هوك روز جمعه در مصاحبه ای مدعی شده بود كه موضع آمریكا این است كه ایران نباید هیچ گونه غنی سازی اورانیوم داشته باشد.
وی ادعا نمود كه سازمان ملل در سال های 2006 و 2007 قطعنامه هایی را تصویب كرد كه طی آن ایران را از غنی سازی منع كرده است.
به ادعای وی، معیارهای سازمان ملل ایران را از غنی سازی اورانیوم منع می كند!
منبع:

1398/11/03
20:26:15
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: انرژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز