فروش بین المللی سهام روی میز آرامكو

فروش بین المللی سهام روی میز آرامكو به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر دارایی عربستان سعودی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس اظهار نمود كه شركت نفتی آرامكوی سعودی همچنان در فكر عرضه سهام در بازار بین المللی است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد الجدان، وزیر دارایی عربستان سعودی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ در داووس اظهار داشت: مبحث عرضه بین المللی سهام شركت آرامكو همچنان مطرح است اما تصور نمی كنم به این زودی صورت گیرد.

آرامكو از عرضه اولیه عمومی سهام خود و فروش هر سهم به قیمت 32 ریال، 29.4 میلیارد دلار تهیه كرد و ركورد مایكروسافت و اپل بعنوان باارزش ترین شركتهای جهان را شكست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، عرضه اولیه عمومی سهام آرامكو بسیار متفاوت از آنچه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در نظر گرفته بود، به اتمام رسید. وی در نظر داشت حداكثر 100 میلیارد دلار از این رویداد به دست آورد. اما آرامكو كمتر از دو درصد از سهم خویش را در بازار داخلی عرضه نمود و به علت عدم استقبال سرمایه گذاران جهانی از ارزش گذاری دو تریلیون دلاری آرامكو، این شركت از عرضه سهام خود در یك بازار بین المللی صرفنظر كرد و به جای آن روی سرمایه گذاران داخلی و صندوقهای سرمایه گذاری كشورهای همسایه حساب كرد.
1398/11/04
16:31:38
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: سرمایه گذاری , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز