كشف بزرگترین میدان گازی جهان در 15 سال گذشته

كشف بزرگترین میدان گازی جهان در 15 سال گذشته به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دوبی و ابوظبی موفق شدند بزرگترین كشف گاز طبیعی جهان از سال ۲۰۰۵ را انجام دهند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و محمد بن رشید آل مكتوم، نخست وزیر امارات و حاكم دوبی در پیامهای توییتی نوشتند: ذخایر جل علی كه بین دو امیرنشین امارات متحده عربی قرار دارد، ۸۰ تریلیون فوت مكعب منابع گاز دارد.

امارات متحده عربی در كوشش برای خودكفایی در تأمین گاز تا سال ۲۰۳۰ است و این اقدام اجازه خواهد داد وابستگی خود به واردات از قطر را كه در دو سال و نیم گذشته درگیر اختلافات دیپلماتیك بوده است، كم كند.

لیام یاتس، تحلیلگر شركت مشاوره "وود مك كنزی" در اینباره اظهار داشت: این كشف بزرگی برای امارات متحده عربی است و با عنایت به میزان گاز قابل استخراج، می تواند نیاز كل این كشور به گاز را به مدت سه دهه تأمین كند.

شركت ملی نفت ابوظبی معروف به ادنوك با همكاری سازمان تأمین دوبی به توسعه و بهره برداری از این كشف گازی جدید خواهد پرداخت.

امارات متحده عربی كه عضو اوپك و یك صادركننده بزرگ نفت می باشد، در تلاش جهت استفاده از گاز و سایر منابع انرژی به منظور متنوع كردن تأمین و تضمین امنیت انرژی است. این كشور سرگرم ساخت نیروگاه های هسته ای، خورشیدی و زغال سوز است و ادنوك از شركتهای بین المللی دعوت كرده است برای بهره برداری از اكتشافات گازی قابل دسترس كمك كنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، به قول تحلیلگر "وود مك كنزی"، اكتشاف جبل علی بزرگترین اكتشاف گازی از زمان كشف میدان گالكی نیش تركمنستان در ۱۵ سال پیش است. اگر كشف گازی جدید امارات توسعه پیدا كند، به چهارمین میدان گازی بزرگ در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.
1398/11/16
15:05:23
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: انرژی , اوپك , خاورمیانه , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز