ارائه پیشنهاد تشویق مشتركان خوش مصرف برق و گاز طبیعی در زمستان ۹۸

ارائه پیشنهاد تشویق مشتركان خوش مصرف برق و گاز طبیعی در زمستان ۹۸ خبرگزاری نفت و گاز: وزارت نیرو بمنظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی، پیشنهاد تسری طرح تشویق خانوارهای خوش مصرف برق به فصل زمستان و تعمیم طرح مورد اشاره به مشتركان گاز طبیعی بخش خانگی با هدف كاهش مصرف را به هیئت دولت ارائه كرده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، طرح تشویق مشتركان خوش مصرف آب و برق كه به پیشنهاد مشترك وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه كشور اسفند سال قبل به تصویب رسید، كاهش مصرف حدود هشت میلیون مشترك خانگی در تابستان سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل و دریافت پاداش خوش مصرفی را به همراه داشت.
در روزهای سرد سال نیز محدودیت تامین سوخت گاز طبیعی، مشكلاتی عدیده ای برای برنامه تولید نیروگاه ها ایجاد نموده و موجب می شود برخی واحدها از مدار خارج شده و یا بجای گاز طبیعی مجبور به استفاده از سوخت گاز مایع (نفت گاز و یا نفت كوره) شوند. این مساله از یك سو هزینه سوخت برای تولید برق را افزایش داده و از طرف دیگر، دارای تبعات زیست محیطی است كه درصورت مدیریت مصرف برق و یا گاز، قسمتی از این مشكلات مرتفع می شود.
بنابراین وزارت نیرو باتوجه به موارد مذكور و نیز نظر به اجرای موفق طرح تشویق مشتركان خوش مصرف در تابستان امسال، بمنظور ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی و كاهش میزان مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها، پیشنهاد اصلاح مصوبه فوق و تسری طرح تشویق خانوارهای (مشتركان) خوش مصرف برق به فصل زمستان و تعمیم طرح مورد اشاره به مشتركان گاز طبیعی بخش خانگی با هدف كاهش مصرف را به هیئت دولت ارائه نموده است.
منبع:

1398/12/01
13:39:25
5.0 / 5
3763
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز