كشور باز هم خاموشی خواهد داشت؟

كشور باز هم خاموشی خواهد داشت؟ خبرگزاری نفت و گاز: چند روز پیش به سبب وجود محدودیت سوخت برای نیروگاه ها كشور با خاموشی های برنامه ریزی شده مواجه گردید اما حالا سخنگوی صنعت برق شرایط شبكه برق را كاملا نرمال پیش بینی و اعلام نموده است كه دیگر خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت.


مصطفی رجبی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه هم اكنون وضعیت شبكه برق كشور كاملا پایدار می باشد و هیچ محدودیتی برای تامین برق مشتركان وجود ندارد، اظهار نمود: در ایام پیش رو به هیچ عنوان خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت و تمام كارها برمبنای برنامه در حال انجام می باشد.
وی درباره وضعیت تامین سوخت نیروگاه ها، اشاره كرد: حالا برای تامین سوخت نیروگاه ها نیز مشكل جدی وجود ندارد و با هماهنگی كه با وزارت نفت، شركت ملی گاز و شركت ملی نفت انجام شده، سوخت نیروگاه ها در شرایط نرمالی تحویل داده می شود و هیچ مشكلی در این بخش وجود ندارد.
وی ادامه داد: میزان مصرف سوخت گاز نیروگاه ها به نسبت سوخت مایع افزایش یافته و الان نیروگاه ها بیشتر از گاز استفاده می نمایند به شكلی كه سوخت اغلب نیروگاه ها گاز است.
وی با اشاره به آخرین وضعیت صادرات نیز، اظهار داشت: مقرر شده كه صادرات برق افزایش پیدا نكند اما آنچه كه متعارف بود، در حال انجام می باشد البته باید گفت میزان سوخت مصرفی برای تولید برق بمنظور صادرات حدود یك درصد گاز مصرفی در بخش خانگی است.
منبع:

1398/12/02
14:04:31
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز