خطر توقف تجارت نفت ونزوئلا جدی شد

خطر توقف تجارت نفت ونزوئلا جدی شد خبرگزاری نفت و گاز: تحریمهای آمریكا مقابل زیرمجموعه شركت روس نفت ممكنست توانایی ونزوئلا را گرفتار مشكل جدی كرده و منبع اصلی درآمد این كشور را فلج كند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شركت "بازرگانی روس نفت" كه صادركننده اصلی نفت ونزوئلا است، به سبب كمك به دولت ونزوئلا برای فروش نفت هدف تحریم آمریكا قرار گرفت. آمار گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان میدهد این واحد سوییسی روس نفت عامل فروش حدودی نیمی از صادرات نفت ونزوئلا به میزان ۸۷۴ هزار و ۶۴۹ بشكه در روز در ژانویه بوده است. عمده صادرات نفت ونزوئلا در سال میلادی گذشته به خریداران در هند و چین تحویل داده شد.

فرناندو فریرا، مدیر ریسك ژئوپلیتیكی در شركت "راپیدان انرژی" اظهار نمود: با این تحریم ها پالایشگاه ها رغبت خود برای خرید نفت ونزوئلا را بیشتر از دست می دهند و كشتی داران تمایلی برای همكاری با شركت "بازرگانی روس نفت" نخواهند داشت. تولید نفت ونزوئلا ممكنست در مقایسه با ۸۵۰ هزار بشكه در روز در ژانویه به حدود ۶۰۰ هزار بشكه در روز تا اختتام امسال سقوط كند.

تحریمها مقابل شركت "بازرگانی روس نفت" همكاری شركتهای بین المللی شامل شركتهای كشتیرانی، بیمه گران و بانكها را عملا نا ممكن می كند. نرخهای جهانی كرایه نفتكش در سپتامبر بعد از اینكه بزرگترین شركت كشتیرانی چین به بهتان نقض تحریمها، هدف تحریم آمریكا قرار گرفت، افزایش سرسام آوری پیدا كرد. البته تحریمها مقابل واحد دالیان شركت كاسكوی چین ماه میلادی گذشته رفع شدند.

طبق آمار گردآوری شده از طرف بلومبرگ، هند كه بزرگترین مقصد صادرات نفت ونزوئلا است، حدود ۳۶ درصد از كل صادرات نفت این كشور در سال ۲۰۱۹ را خریداری كرد. "ریلاینس اینداستریز" و "نایارا انرژی" خریداران اصلی نفت ونزوئلا بوده اند.

در این بین تحریمها مقابل شركت "بازرگانی روس نفت" به صادرات نفت ونزوئلا به چین كه بزرگترین واردكننده نفت دنیاست، مستقیما لطمه می زند. گریدهای نفتی روسیه مانند اسپو بِلِند و اورال توسط واحدهای مختلف روس نفت فروخته می شوند و بدین سبب تحریمهای جدید آمریكا روی آنها تاثیری ندارد اما ممكنست بانكها و بیمه گران برای مشاركت در قرارداد فروش آنها احتیاط بیشتری به عمل آورند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روس نفت و شركت PDVSA شركای قدیمی هستند و روس نفت شریك جوینت ونچرهای نفتی در ونزوئلا است و ۶.۵ میلیارد دلار به شركت PDVSA در قبال دریافت نفت وام داده است.

منبع:

1398/12/03
21:54:25
5.0 / 5
4003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز