تكمیل روند بارگذاری سوخت در واحد یك نیروگاه براكه امارات

تكمیل روند بارگذاری سوخت در واحد یك نیروگاه براكه امارات به گزارش خبرگزاری نفت و گاز امارات متحده عربی بارگذاری سوخت در نخستین راكتور هسته ای جهان عرب را تكمیل كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ورلد نوكلیر نیوز، شركت برق هسته ای امارات اعلام نمود كه مراحل بارگذاری سوخت در واحد یك نیروگاه براكه واقع در ابوظبی را در هفته جاری تكمیل كرده است. حالا امارات به قول خود، جزو 33 كشوری در جهان به شمار می آید كه به صورت موفقیت آمیز توانسته زیرساخت استفاده از انرژی هسته ای برای تولید الكتریسیته ایمن، تمیز و قابل اعتماد ایجاد كند.
نیروگاه باراكه با داشتن چهار راكتور هسته ای APR1400 ساخت كره جنوبی قادر خواهد بود پس از طریق اندازی كامل، 25 درصد از برق مورد نیاز امارات را تأمین كند و در مجموع هم باعث حذف تولید حدود 21 میلیون تن دی اكسید كربن ناشی از مصرف سوخت فسیلی می شود.
بنابر این گزارش، عملیات بارگذاری سوخت در راكتور شماره یك این نیروگاه توسط تیمی انجام شد كه سازمان فدرال نظارت هسته ای امارات اجازه این كار را به آنها داده بود. این سازمان اعلام نمود كه 90 درصد اعضای تیم را شهروندان اماراتی تشكیل داده اند كه پیش تر در كره جنوبی درباره فن آوری راكتورهای APR1400 آموزش دیده بودند.
سازمان فدرال نظارت هسته ای امارات می گوید تابحال بیشتر از 255 بازرسی در نیروگاه براكه انجام داده است تا اطمینان یابد كه تاسیسات و پرسنل نیروگاه از بالاترین استانداردهای بین المللی در رابطه با ایمنی و كیفیت هسته ای برخوردار می باشند. دراین میان، آژانس بین المللی انرژی هسته ای و انجمن جهانی اپراتورهای هسته ای همكای های لازم را در این حوزه داشته اند.1398/12/17
15:01:50
5.0 / 5
3549
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز