استریل تجهیزات پزشكی در مجتمع پژوهشی یزد شبانه روزی و مجانی شد

استریل تجهیزات پزشكی در مجتمع پژوهشی یزد شبانه روزی و مجانی شد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مركزی(یزد) از روز پنجشنبه ۲۲اسفند در جهت پشتیبانی از اقدامات پیشگیری شیوع كرونا و با همت و تلاش كاركنان سازمان انرژی اتمی ایران، كلیه خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشكی مورد نیاز كشور را به صورت ۲۴ساعته ارائه خواهد نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در جهت ارائه خدمات به مردم و مدافعان سلامت؛ استریل تجهیزات پزشكی در مجتمع پژوهشی یزد شبانه روزی و مجانی شد.
خط پرتودهی مجتمع پژوهشی ایران مركزی(یزد) از روز پنجشنبه ۲۲اسفندماه ۱۳۹۸ در جهت پشتیبانی از اقدامات پیشگیری شیوع كرونا و با همت و تلاش كاركنان سازمان انرژی اتمی ایران، كلیه خدمات پرتودهی و استریل تجهیزات پزشكی مورد نیاز كشور را به صورت ۲۴ساعته ارائه خواهد نمود.
با توجه به نیاز مردم و جامعه پزشكی به ماسك و تجهیزات استریل شده در این روزهای حساس كشور، شتاب دهنده الكترون یزد بعد از تعمیرات اساسی و بازیابی و احیا، بمنظور استریل كردن تجهیزات یك بار مصرف پزشكی و ارائه خدمات در این عرصه به صورت بیست و چهار ساعته فعال گردید.
همچنین شایان ذكر است، در اجرای وظایف و مسئولیت اجتماعی این سازمان، ارائه خدمات استیلیزاسیون به كلیه شركت هایی كه تجهیزات پزشكی و ماسك را در اختیار مردم و بیمارستان ها قرار می دهند تا شكست كامل ویروس كرونا(COVID-19)، به صورت مجانی انجام خواهد گرفت.
فرایند استریل در این مجتمع با روش تاباندن پرتو الكترون روی تجهیزات پزشكی جهت نابودی میكروب ها و میكرو ارگانیسم ها صورت می گیرد.
مجتمع پژوهشی ایران مركزی (یزد) در سال 1376 وابسته به سازمان انرژی اتمی ایـران با هدف تحقیقات و كاربرد پرتوهای الكترون و ایكس حاصل از شتاب دهنده الكتـــرون، در استان یــزد و به منظور پرتودهی مواد غذایی و پزشكی با اهداف ذیل شـروع به كار كرد:
- تولید محصولات خاص پلیمری: مانند هیدروژل (با نام تجاری شفاژل)، بازیافت بیوتیل و لوله های قابل انقباض حرارتی.
- پرتودهی وسایل یكبار مصرف پزشكی به منظور استیلیزاسیون
- پرتودهی مواد غذایی به منظور كنترل انگل ها و عوامل بیماری زا و افزایش دوره انبارداری.
-استفاده از پرتوفرآوری در بهبود خواص مواد
از دستاوردهای مهم این مجتمع پارسال می توان به تولید جاذب بهداشتی و ژل سونوگرافی جهت رفع نیازهای مردم و انجام پروژه ی تصفیه پساب های نساجی با روش پرتودهی الكترون اشاره نمود.1398/12/29
16:01:25
5.0 / 5
3749
تگهای خبر: انرژی , تعمیر , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز