پیشنهاد مقام آمریكایی برای خرید ۲۰ میلیارد دلار نفت

پیشنهاد مقام آمریكایی برای خرید ۲۰ میلیارد دلار نفت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر خزانه داری آمریكا اعلام نمود به دونالد ترامپ سفارش خواهد نمود از كنگره برای خرید حداكثر ۲۰ میلیارد دلار نفت به منظور پر كردن ذخایر نفت استراتژیك به مدت یك دهه، درخواست كند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا به شبكه فاكس بیزنس نیوز اظهار داشت: باید نفت بخریم و ذخایر را پر نماییم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا پیش از این اعلام نموده بود می خواهد از سقوط قیمتهای نفت بهره برده و ذخایر نفت استراتژیك را پر كند. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت در بازار نیویورك آخرین بار با یك دلار و ۷۰ سنت افزایش، ۲۲ دلار و هفت سنت در هر بشكه معامله شد.

منوچین اظهار داشت: با قیمت ۲۲ دلار وست تگزاس اینترمدیت، ما باید ذخایرمان را به مدت ۱۰ سال آینده پر نماییم. ما از نظر تولید انرژی خودكفا هستیم اما مسلما با سطح فعلی قیمت نفت، مشكلاتی در زمینه تولید انرژی خواهیم داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزارت انرژی آمریكا در اطلاعیه ای اعلام نمود ترامپ به این وزارتخانه دستور داده است با خرید ۷۷ میلیون بشكه نفت تولید آمریكا، مخازن نفت را تا جای ممكن پر كند.

وزارت انرژی آمریكا روز پنج شنبه برای خرید حداكثر ۳۰ میلیون بشكه نفت شیرین و ترش از تولیدكنندگان آمریكایی به منظور پر كردن مخازن نفت استراتژیك درخواست نمود. این اقدام در جهت برنامه دولت ترامپ برای تعدیل تأثیر قیمتهای پایین روی تولیدكنندگان آمریكایی انجام خواهد گرفت. تحویل این نفت احیانا از آوریل آغاز خواهد شد و تا ژوئن ادامه پیدا می كند و وزارت انرژی نهایتا ۷۷ میلیون بشكه نفت آمریكا را به چهار مخزن نگهداری ذخایر استراتژیك در منطقه گلف كاست منتقل خواهد نمود.
1399/01/03
12:23:39
5.0 / 5
3155
تگهای خبر: انرژی , تولید , خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز