بسته دو تریلیون دلاری به كمك نفت آمد

بسته دو تریلیون دلاری به كمك نفت آمد خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر امید به توافق دولتمردان آمریكایی درباب بسته كمك اقتصادی دو تریلیون دلاری بمنظور تعدیل اثرات انتشار ویروس كرونا، افزایش پیدا كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۲ سنت معادل ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۶۵ سنت در هر بشكه رسید.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا هم با ۷۶ سنت معادل ۳.۳ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۱۲ سنت در هر بشكه رسید.

بانك مركزی آمریكا روز دوشنبه مجموعه ای از اقدامات اضطراری را بمنظور پشتیبانی از اقتصاد كشور در بحبوحه محدودیتهای تجارت برای مقابله با گسترش اپیدمی كرونا به اجرا گذاشت. در صورتیكه بسته كمك اقتصادی دو تریلیون دلاری به علت اختلاف نظر قانونگذاران در روز دوشنبه همچنان در سنا مانده بود، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا به حصول توافق درباب این بسته ابراز اطمینان كرد.

اقدامات محرك اقتصادی مذكور ارزش دلار را در نتیجه افزایش نقدینگی پایین برد. شاخص دلار روز سه شنبه ۰.۵ درصد افت كرد.

ضعیف شدن دلار قیمت نفت را كه به این ارز معامله می شود، تقویت كرد.

در این بین، بانك باركلیز روز سه شنبه پیش بینی خود از قیمتهای نفت در سال ۲۰۲۰ را با اشاره به فشار نزولی ناشی از جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه و افت شدید تقاضا به علت شیوع كرونا كم كرد.

این بانك دورنمای هر دو شاخص قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۲۰ را ۱۲ دلار كم كرد و به ترتیب ۳۱ و ۲۸ دلار در هر بشكه پیش بینی نمود.

بر اساس گزارش رویترز، مفسرین این بانك اظهار كردند: قیمتهای نفت تا زمانی كه اپیدمی كرونا مهار نشود، تحت فشارهای كاهشی خواهد ماند و حتی عربستان سعودی و روسیه هم از تبعات ریزش قیمتهای نفت مصون نخواهند ماند.

منبع:

1399/01/05
23:57:13
5.0 / 5
3705
تگهای خبر: تجارت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز