این دفعه از دست چین هم كاری ساخته نیست

این دفعه از دست چین هم كاری ساخته نیست خبرگزاری نفت و گاز: با وجود افت شدید تقاضا برای نفت، انتظار می رود ذخیره سازی تجاری و راهبردی نفت توسط چین ادامه پیدا كند اما در شرایطی كه نرخ پر كردن مخازن این كشور نسبت به سالهای پیش بسیار كمتر شده است، در شرایط فعلی شوك عرضه و تقاضا، نمی تواند قیمتهای نفت را چندان تقویت كند.به گزارش ابسنا، لی سان، مشاور ارشد شركت وود مك كنزی اظهار نمود: چین به واردات نفت خام برای ذخایر نفت تجاری و راهبردی خود ادامه می دهد. با این وجود نرخ پر كردن مخازن كمتر از نصف نرخ دو سال پیش خواهد بود و بدین سبب انبار سازی نفت ارزان از طرف چین برخلاف گذشته نمی تواند از قیمتهای نفت پشتیبانی كند.

دلیل اصلی این امر محدودیت ظرفیت مخازن نفت می باشد كه انتظار می رود امسال به نرخ استفاده ۹۰ درصد برسد.

تحلیل شركت وود مك كنزی نشان داد چین می تواند در سال ۲۰۲۰ ظرفیت مخازن نفتی تجاری و راهبردی تا حداكثر ۱.۱۵ میلیارد بشكه ایجاد كند كه معادل ۸۳ روز تقاضا برای نفت خواهد بود.

واردات نفت خام چین برای پالایش و ذخیره سازی امسال ۹.۵ میلیون بشكه در روز بوده كه در مقایسه با ۱۰ میلیون بشكه در روز در سال میلادی گذشته حدود پنج درصد كاهش داشته است. یك دلیل واردات كمتر، كمبود ظرفیت مخازن ذخیره و دلیل دیگر تقاضای ضعیف برای سوخت است كه سبب شده نرخ پالایش نفت در چین امسال در مقایسه با سال قبل كمتر شود.

در گزارش وود مك كنزی آمده است، تقاضای ضعیف و اختلالات ناشی از بیماری كووید ۱۹ سبب شده است مصرف نفت خام توسط چین در فوریه امسال ۳.۱ میلیون بشكه در روز كاهش پیدا كند و سطح ذخایر نفت این كشور بالاتر رود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، محدودیت ظرفیت موجود برای ذخیره سازی نفت عامل دیگری است كه ممكنست قیمتهای نفت را تحت فشار كاهشی نگه دارد. مفسرین هفته گذشته آگهی داد كه ظرفیت مخازن جهانی نفت ممكنست به زودی پر شود و اگر این مخازن سرریز شوند، نفت ممكنست به ۱۰ دلار در هر بشكه سقوط كند.

منبع:

1399/01/07
12:29:34
5.0 / 5
3705
تگهای خبر: سوخت , مشاور , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز